Skip to content

Advento kalendorius: kaip pasigaminti patiems? Pradžiuginkite juo ne tik vaikus, bet ir suaugusius

Advento kalendorius
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Pirmas advento kalendorius su paslėptais šokoladiniais saldainiais buvo sukurtas XX amžiaus pradžioje, nors dienų skaičiavimas iki švenčių buvo praktikuojamas ir anksčiau. Jo pradininku laikomas spaustuvininkas Gerhardas Langas. Būdamas vaikas jis negalėjo sulaukti Kalėdų vakaro ir vis klausinėjo tėvų, kiek dienų liko iki jo mėgstamiausių švenčių. Tada jo mama nupiešė skaičius ir prie jų pritvirtino sausainius. Berniukas kasdien suvalgydavo po vieną sausainį, skaičiuodamas dienas iki Kalėdų. Kai paaugo, jis pradėjo gaminti advento kalendorius su šokoladukais viduje.

Šis paprotys patiko vaikams, kuriems švenčių laukimas tapo malonesnis, nes laikas įgavo konkretesnę, materialesnę prasmę. Turtingose šeimose vaikams buvo įteikiami kartoniniai kalendoriai su religiniais paveikslėliais langeliuose.

Advento kalendorius (9)

Kaip pasigaminti advento kalendorių patiems?

Šiais laikais vis daugiau žmonių grįžta prie originalios advento kalendoriaus formos arba ieško naujų, įdomių šios unikalios dekoracijos variacijų. Į mažutėles dėžutes, vokus ir indelius dedami ne tik šokoladukai. Dažnai kalendoriuje vaikų laukia staigmenos: maži skanėstai ar kitos smulkmenos, pavyzdžiui, spalvoti stikliniai rutuliukai, kojinės, kreidelės ar idėjos prieššventinei veiklai.

Taip pat viduje gali būti paslėpti linkėjimai, įkvėpimai, gražūs žodžiai ar nuotraukos. Taip pat galite sugalvoti idėjų ir surašyti užduotis, ką veikti kartu kiekvieną dieną, pavyzdžiui, kepti imbierinius sausainius kalėdinei eglutei, pakuoti dovanas, lankstyti atvirukus, karpyti šventinius karpinius ir t.t.

Kaip ir advento vainikas, kalendoriai taip pat tampa namų puošmena, kasdien primenančia apie artėjančias šventes. Nors dažniausiai kalendoriai asocijuojasi su vaikais, taip pat populiarėja ir kalendoriai, skirti moterims arba vyrams. Aptarsime keletą advento kalendorių idėjų – kai kuriuos nesunkiai galėsite pasigaminti ir patys.

Advento kalendoriaus gamyba

Medžiaginis advento kalendorius

Šią gražią prieškalėdinę dekoraciją galėsite pasigaminti patys. Ypač jei turite siuvimo mašiną, toks pasiruošimas šventėms gali tapti tikru malonumu. Tokio kalendoriaus pagrindas gana paprastas: audinio stačiakampis, ant kurio prisiūtos 24 kišenės. Toliau viskas priklauso nuo mūsų vaizduotės: audinių pasirinkimas, tekstūros ar siuvimo būdas. Jei mėgstate siuvinėti ar megzti, galite pasigaminti gražių aplikacijų.

Be to, toks rankomis siuvinėtas kalendorius gali būti naudojamas daugybę kartų ir gali tapti puikia šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą. Na, o žiūrint iš tvarumo ir ekonomiškumo pusės, toks kalendorius gali būti pagamintas iš senų rūbų ar tekstilės atraižų bei dekoruotas sukauptomis namuose sagomis ar karoliukais. Tad jis nereikalauja papildomų išlaidų ir yra ekologiškas, nes nesukuriame jokių atliekų.

Pagaminus kalendorių, į kiekvieną kišenėlę įdedame po malonią staigmenėlę, užduotį ar saldumyną.

Medžiaginis advento kalendorius

Meniškas advento kalendorius

Jei ieškote formos, kuri nukryptų nuo tradicinės, galite pasigaminti advento kalendorių primenantį paveikslą. Ant ištemptos drobės galime prisegti popierinius vokus arba lininius maišelius. Viduje arba viršuje pritvirtiname papildomų dekoracijų. Visa tai galima pakabinti ant sienos arba padėti ant žemos spintelės taip, kad vaikui būtų lengvai pasiekiama. Gražiai atrodo ir 3D paveikslas, pavyzdžiui, spalvingos, rankų darbo sagės, prisegtos prie virvutės dideliame rėmelyje. Prie kiekvienos sagutės galime pritvirtinti voką su skanėstu viduje.

Meniškas advento kalendorius

Girliandos formos advento kalendorius

Advento kalendoriai taip pat gali įgauti girliandos pavidalą ir tapti šventine sienos puošmena. Tokia girlianda puikiai atrodo pakabinta virš lovos ar židinio. Ant virvutės drabužių smeigtukais galime pritvirtinti rankomis siūtus arba pirktus maišelius, popierinius vokelius ar gražias spalvotas kojines.

Visą girliandą–kalendorių galite papildomai papuošti snaigių karpiniais, blizgučiais, lemputėmis.

Girliandos formos advento kalendorius

Advento kalendorius iš dėžučių

Dėžutės (pavyzdžiui, degtukų dėžutės) taip pat yra puiki medžiaga originaliems advento kalendoriams. Tinka bet kokios nedidelės arba vidutinio dydžio dėžutės. Jas pritvirtinkite prie sienos arba pastatykite ant didesnės lentynos. Jei turite dėžutes su magnetukais, jas galite pritvirtinti prie šaldytuvo arba magnetinės lentos.

Dėžutės gali būti ir neįprastos formos, pavyzdžiui, namuko formos ir galite tuos namukus pakabinti ant medžio šakos, pritvirtintos prie sienos arba kalėdinio vainiko.

Iš dėžučių galima sukurti tam tikrą formą ar meno instaliaciją – galite jas sustatyti į kalėdinės eglutės formą ant stalo.

Advento kalendorius iš dėžučių

Minimalistinis arba „zero waste” kalendorius

Galiausiai kažkas minimalizmo gerbėjams ir tiems, kurie kalendoriaus paruošimą paliko paskutinei minutei. Tokiam kalendoriui pakaks paprastų baltų ar pilkų vokų arba kartoninių dėžučių. Reiktų, kad vokai ar dėžutės būtų vienspalvės – jos gražiai atrodys net ir be papildomų dekoracijų.

Advento kalendorių gamyba tai puikus būdas panaudoti, pavyzdžiui, popierinius puodukus, dėžutes, popierinius ar medžiaginius maišiukus, medžiagų atraižas ar popieriaus gabaliukus. Tai ypač patiks „zero waste” pasaulėžiūros šalininkams, kurių tikslas yra vengti vienkartinių gaminių ir sukurti kuo mažiau neperdirbamų šiukšlių. 

Minimalistinis advento kalendorius

Advento kalendorius moterims

Nors dauguma advento kalendorių yra skirti vaikams, jie gali tapti elegantišku būdu skaičiuoti dienas iki Kalėdų taip pat ir suaugusiems. Be to, tai puiki proga kasdien pasidžiaugti savimi, savo gyvenimu bei maloniai nustebinti artimuosius. Šiais laikais, kai nuolatos kažkur skubame, toks kalendorius tampa atokvėpio akimirka, priminimu sustoti ir padėkoti už kiekvieną dieną.

Parduotuvėse galime rasti advento kalendorių moterims, kurie kiekvieną gruodžio dieną pradžiugins maža smulkmenėle skirta priežiūrai: nuo grožio produktų iki gyvenimo būdo aksesuarų ir mažų prietaisų, kurie įkvepia ir motyvuoja. Tai gali būti naujas kvepalų kvapas kiekvienai dienai, išskirtinė arbata prieš miegą ar net nedidelis papuošalas, plaukų aksesuaras ar segė.

Advento kalendorius moteriai – tai būdas parodyti sau (arba kitoms moterims) rūpestį ir dėmesį, kuriam kasdien galbūt neturime laiko. Dažnai tai tampa dovana, kuria galime išreikšti meilę ir dėkingumą svarbioms mūsų gyvenimo mote rims: mamai, seseriai, draugei ar partnerei.

Kalėdos – tai metas, kuris išjudina mūsų vaizduotę ir skatina mus patiems gaminti papuošalus, dovanas ir unikalius kalėdinius akcentus. Advento kalendorius moterims gali būti paremtas „pasidaryk pats“ idėja: toks kalendorius susideda iš 24 dėžučių, kuriose galima rasti įvairių rankdarbių idėjų su instrukcija ir tam skirtomis medžiagomis. Tai gali būti bet kas: nuo rankų darbo papuošalų, mažų meno kūrinių iki naminės kūno kosmetikos, nesudėtingų receptų, kalėdinių žaisliukų gamybos rinkinių ir panašiai.

Advento kalendorių moterims gali sudaryti arbatų ir kavų rinkinys, kuris suteiks galimybę išbandyti naujus skonius bei galbūt atrasti kažką ypatingo. Kartu su arbata ar kava galima įdėti užrašą su įkvepiančia mintimi, citata arba įdėkite smilkalų.  

Advento kalendorius moterims

Advento kalendorius vyrams

Vis daugiau žmonių domisi advento kalendoriais vyrams. Tai gali tapti originalia ir netikėta dovana, kuri džiugins ne vieną dieną, o ištisą mėnesį, kasdien atrandant po mažą staigmenėlę. Tokio kalendoriaus viduje galima rasti daiktų, kurie padės kasdienėje veikloje, kiti galbūt tiesiog pralinksmins. Tai gali būti kosmetika vyrams, įvairūs smulkūs įrankiai arba tam tikros užduotys, ar išbandymai. Jei turite laiko ir idėjų, galite sukurti užduočių kalendorių vyrams. Žinoma, galite įsigyti ir jau pagamintą kalendorių parduotuvėse.

Dar viena idėja – advento kojinių kalendorius vyrams, kuris pralinksmins turbūt kiekvieną. Į jį gurmanams galima įdėti kiekvienai dienai po ilgiau negendantį skanumyną ar gėrimą.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *