Skip to content

Sužinokite, kada sėti brokolius, kad derliaus turėtumėte visą vasarą ir rudenį

  • by
Sužinokite, kada sėti brokolius, kad derliaus turėtumėte visą vasarą ir rudenį
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Brokolis yra ta daržovė, kurių derliaus galite turėti kone visą vasarą ir dar rudenį. Skirtingai negu kitos kopūstinės daržovės, juos nupjovus galima atsiauginti naujus žiedynus. Jei domina, kada sėti brokolius, turėkite omenyje, kad šias daržoves galima sėti keliais terminais arba geriausia – nedidelėmis partijomis su kelių savaičių pertraukomis. Taip bus užtikrinamas reguliarus derlius per visą sezoną. Kadangi pradėti sėją galima jau nuo ankstyvo pavasario, tad sužinokite, kaip ir kada konkrečiai atliekama brokolių sėja.

Kada sėti brokolius daigams ankstyvam derliui?

Vienas iš terminų pačiam ankstyviausiam derliui gauti – ankstyvas pavasaris, kai brokoliai sėjami į šiltnamius, šildomus inspektus ar į dėžutes kambaryje kovo viduryje–balandžio pradžioje. Tuo laiku pasėti brokoliai auginami daigams, o atšilus orams (nuo gegužės vidurio) jie persodinami į lauko dirvą. Kad užaugtų stiprūs daigai, lysvėje pasėkite po vieną sėklą kas 3 cm.

Jei daigus auginsite kambaryje, tuomet po kelias sėklytes 2 cm gylyje pasėkite į drėgnu daigų substratu pripildytas gilias dėžutes su skyreliais arba didesnius vazonėlius (tačiau iš pastarųjų daigus reikės išpikuoti į atskirus vazonėlius). Pasėtas sėklas užžerkite nedideliu sluoksneliu žemės ir dėžutes laikykite ant šviesios palangės. Kambaryje auginami brokoliai gali sudygti jau po 3–4 dienų, bet gali užtrukti ir iki 2 savaičių. Jei sėjote po kelis daigelius skyreliuose, pašalinkite silpnesnius ir palikite po 1 stipriausią daigą.

Sėjos kalendorius 2024 metams

Kada sėti brokolius daigams

Brokolių sėja vasaros derliui

Aukšta temperatūra turi įtakos brokolių galvutės vystymuisi, todėl sėjos laikas turėtų būti toks, kad brokoliai subręstų prieš numanomą aukštos temperatūros laikotarpį arba po jo.

Vėlyvesniam vasaros derliui brokolius sėkite į lauko dirvos lysves po polietileninės plėvelės priedanga arba nešildomą inspektą balandžio antroje pusėje. Padaromos lysvės, kur į kiekvieną duobutę kas 3–4 cm pasėjama po vieną sėklą. Išaugusius daigus bus galima persodinti gegužės paskutinėmis ar birželio pirmomis dienomis.

Jei derliaus norite vasaros pabaigoje – sėkite brokolius lauke gegužės pradžioje iki mėnesio vidurio. Šios sėjos daigai persodinami antroje birželio pusėje.

Kada sėti brokolius

Kada sėti brokolius rudeniniam derliui?

Pastarajam derliui gauti, brokolių sėklas reikės pasisėti gegužės pabaigoje–birželio pradžioje tiesiai į lysves. Brokolius lauke sėkite 60 cm tarpueiliais eilėse kas 50 cm duobutėse, įbėrę po kelias sėklytes į 1 cm gylį. Kai susiformuoja du tikrieji lapeliai, augaliukai išretinami paliekant po vieną daigą.

Kur sėti ir sodinti brokolius?

Brokoliai geriausiai auga giliai įdirbtoje, humusingoje, puveningoje, trąšioje priesmėlio ar lengvo priemolio sudėties dirvoje. Žemė turėtų būti nerūgšti (pH 6–7, bet geriau ne žemesnis, nei 6,5), kiek drėgnoka ir puri. Daržovėms augti parinkite saulėtą ar tik su nežymiu pavėsiu vietą.

Brokolių sėklos geba dygti esant +4 °C temperatūrai, tačiau pageidautina šiltesnė dirva, kurioje vyks greitesnis jų vystymasis. O optimaliausia oro temperatūra brokoliams augti yra 20 °C.

Kada sėti brokolius

Brokoliai ir Mėnulis – sėja su sėkme?

Sunku būtų nesutikti, kad brokolių sėja per tinkamą Mėnulio fazių perėjimo laikotarpį – konkrečiau tariant, brokoliams tinkamo Mėnulio pilnėjimo – yra naudinga. Patyrę daržovių augintojai greičiausiai rekomenduos atsižvelgti į tinkamas Mėnulio datas, kurios šiais metais yra kovo 10–25 d., balandžio 8–24 d., gegužės 8–23 d. ir birželio 6–22 d. Pabandykite ir jūs brokolius pasisėti atsižvelgiant į šias datas.

Mėnulio kalendorius – Mėnulio fazėmis paremtas sodo darbų gidas. Pagrindinės taisyklės, ką sėti ar sodinti galima, o ko – ne

Kada sėti brokolius

Šaltiniai:
https://www.rhs.org.uk/vegetables/broccoli/grow-your-own
https://www.almanac.com/plant/broccoli
Skaburskis V., Šipaila A., Švirinas S. ir kiti. Sodininko ir daržininko žinynas, Vilnius: Leidykla „Mokslas“, 1982

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *