Skip to content

Vestuvinės puokštės. Kokią rinktis šiai ypatingai dienai?

Vestuvinės puokštės. Kokią rinktis šiai ypatingai dienai?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Vestuvinė puokštė yra neatsiejama nuotakos įvaizdžio dalis. Ji visam jaunosios stiliui suteikia išbaigtumo, gyvumo, tam tikros nuotaikos. Tai tarsi galutinis akcentas, paryškinantis jaunosios grožį, savitumą bei laimę jos akyse. Kaip nebūna vienodų vestuvių, taip nebūna ir vienodų vestuvinių puokščių. Vestuvinės puokštės įvairuoja nuo margaspalvių ir asimetriškų iki monochrominių bei tobulai apvalių – egzistuoja daugybė puokščių tipų bei rūšių. O tinkamai parinkta puokštė suteiks vienai gražiausių gyvenimo švenčių papildomo žavesio.

Šiame straipsnyje pristatysime labiausiai nuotakų pamėgtas vestuvinių puokščių rūšis bei kokio tipo vestuvių šventėms geriausiai tinka kiekviena iš jų.

Apvali nuotakos puokštė

Apvalios formos puokštė – tai klasika. Ji paprastai sudaroma iš vieno tipo arba panašios spalvos žiedų, dažnai jai sukurti naudojamos rožės ar vėdrynai. Augalų stiebai puokštėje tvirtai apvyniojami šilko juosta, tvirtai surišami.

Šis gėlių komponavimo stilius tiks ieškantiems elegancijos ir niekada nesenstančios klasikos. Apvali puokštė puikiai derės prie „princesės“ suknelės ir formalios vestuvių estetikos.

Apvali vestuvinė puokštė
Apvali nuotakos puokštė

Paprasta vestuvinė puokštė iš žiedų

Nedidelė, paprasta puokštė, susidedanti vien iš žiedų (angliškai – posy bouquet), yra klasikinės puokštės pavyzdys. Tokioje puokštėje žiedai komponuojami dažniausiai apvaliai, o stiebai nupjaunami iki vienodo ilgio ir tvirtai surišami. Joje nenaudojami papildomi lapai arba jų naudojama labai nedaug. Tokia puokštė laikoma vienoje rankoje.

Tai tradicinė gėlių kompozicija, tad ją neretai renkasi aukštuomenės atstovai, aristokratija. Apvalią nedidelę puokštę rinkosi ir Meghan Markle, tekėdama už princo Harry. Nepaisant tradiciškumo, šis puokščių stilius gali būti būti romantiškas ir prabangus. Tai klasikos mėgėjų, tradicinių vestuvių pasirinkimas. Apvalias kompaktiškas žiedų puokštes įvertins nuotakos, ieškančios kažko mažo ir smulkaus, puokštės, kuri neužgoš suknelės.

Paprasta vestuvinė puokštė
Paprasta vestuvinė puokštė iš žiedų

Nedidelė vestuvinė puokštė su žaluma

Nedidelė kompozicija, susidedanti tik iš kelių to pačios rūšies žiedų ir lapų bei žalumynų, sukuria ramybės, paprastumo įspūdį. Tokia puokštė netaps ryškiausiu nuotakos įvaizdžio akcentu, tačiau ji lengvai priderinama prie skirtingo stiliaus švenčių ir apdarų.

Kelių žiedų bei žalumynų puokštelės dažnai parenkamos pamergėms, gėlių mergaitėms, nuotakos mamai, tačiau jos taip pat yra puikus pasirinkimas nuotakai, vertinančiai paprastumą bei natūralumą, norinčiai žalumos savo puokštėje.

Nedidelė vestuvinė puokštė su žaluma
Nedidelė vestuvinė puokštė su žaluma

Rutuliška puokštė, kabanti ant juostelės

Rutulio formos gėlių kompozicija, kuri kabo ant juostelės, atrodo elegantiškai ir tuo pačiu kukliai. Tokia puokštė nešiojama ant riešo. Rutulio formos puokštes dažniausiai nešiojasi gėlių mergaitės. Nebūkite suklaidinti mažo tokios puokštės dydžio, manydami, jog ir jos kaina bus atitinkamai žema. Komponuojant rutulišką puokštę, reikia 360 laipsnių gėlių padengimo, o kuriant jos formą reikia įdėti daug darbo, todėl išlaidos šio tipo puokštei bus nemažos.

Surišta vestuvinė puokštė
Surišta vestuvinė puokštė

Surišta vestuvinė puokštė

Surištos puokštės – tai gėlių puokštės, surišamos juostelėmis arba špagatais, apačioje paliekant neaprištus stiebų galus. Tokiose puokštėse gausu gėlių ir žalumynų, jos mažiau suspaustos ir „laisvesnės“ nei apvaliosios puokštės. Tradiciškesnėje surištoje puokštėje stiebai tvirtai surišti ir beveik visiškai apvynioti juostele, o romantiškesnėje šios puokštės versijoje stiebai surišami tiesiai po žiedais ir išsiskleidę prie pagrindo. Skirtingai nei apvaliose puokštėse, surištose gėlių kompozicijoje nevengiama žalumynų bei lapijos.

Surištos puokštės tiks nuotakos, kuriančioms laisvą, bohemišką vestuvių šventės stilių. Tokios puokštės idealiai tinka vestuvių ceremonijoms atvirame ore. Be to, surištą puokštę paprasta pasidaryti patiems. Prieš pasirenkant šią puokščių rūšį, reikia įsivertinti tai, jog ji gali būti sunkoka dėl daugybės žiedų ir žalumynų, dėl to ilgai laikyti ją rankose gali būti ne itin patogu.

Asimetriška nuotakos puokštė
Asimetriška nuotakos puokštė

Asimetriška nuotakos puokštė

Svarbiausia, ką reikia žinoti apie šį sparčiai populiarėjantį puokščių stilių – asimetriška puokštė iš abiejų pusių neatrodo vienodai. Viena puokštės pusė gali būti pastebimai aukštesnė už kitą, pagrindinis akcentas ne centre. Tad, apgalvojant nuotakos įvaizdį, reikėtų turėti tai galvoje. Kaip ir surišta puokštė, asimetriška puokštė paprastai susideda iš žalumynų ir gėlių.

Nuotakos puokštė

Pusmėnulio formos puokštė

Pusmėnulio formos puokštė atkartoja pusmėnulio linijas: abi jos pusės lenktos žemyn. Natūralesnėje šios puokštės versijoje puokštės kraštų linkiai susidaro dėl savaime svyrančių šakelių ar žalumynų, tuo tarpu modernesnėje jos versijoje žemyn besileidžiančių žiedų išdėstymas kruopščiai apgalvotas bei suplanuotas. 

Pusmėnulio formos puokštės – puikus pasirinkimas romantiškoms ar sodo vestuvėms.

Kaskadinė nuotakos puokštė
Kaskadinė nuotakos puokštė

Kaskadinė nuotakos puokštė

Kaskadinės nuotakos puokštės – tai gėlių kompozicijos, besileidžiančios žemyn. Tokia puokštė ilga bei turi krioklio formą: viršuje didelė gėlių koncentracija leidžiantis žemyn retėja, žiedų kiekis mažėja puokštei besitęsiant žemės link. Kaskadinėje puokštėje naudojamos lapija bei šakelės, laisvai susipynusios su žiedais. Tradiciškesnė kaskadinė puokštė yra labiau sumodeliuota ir formalesnė, su tiksliau apibrėžta forma ir matmenimis. Šio stiliaus puokštėms labai tinka orchidėjos, nes šios gėlės natūraliai auga kaskadinės formos.

Jei mėgstate įmantrius ir svajingus dalykus, ši puokštė kaip tik jums. Primenanti pasaką ir princesių laikus, kaskadinė puokštė tiks žavingoms sodo vestuvėms, ištaigingoms vestuvėms pobūvių salėje ar klasikinėms vestuvėms katedroje.

Verta paminėti, kad kaskadinio stiliaus puokštės pačios savaime yra ryškios ir efektingos, tad jos nederinamos su itin įmantriomis vestuvinėmis suknelėmis, kurias gali užgožti. Šios puokštės – puikus būdas papildyti pernelyg paprastą, neišbaigtą nuotakos įvaizdį.

Dar vienas niuansas – tokio tipo puokštės nėra skirtos taupantiems, kadangi reikia įdėti nemažai darbo bei patirties jas sukuriant.

Nuotakos puokštė

Prezentacinė vestuvinė puokštė

Prezentacinio stiliaus puokštės paprastai turi ilgesnius stiebus ir yra sukurtos taip, kad tilptų į nuotakos rankos linkį, glėbį (jos nelaikomos rankose, kaip kitos puokštės). Tokios puokštės yra ilgesnės ir palyginti nedidelės apimties.

Prezentacinio stiliaus puokštės kuria svajingumo, originalumo atmosferą. Jos puikiai tinka vintažinio, boho stiliaus vestuvėms, o įkomponavus pentinių ar kalijų, šios puokštės atrodys ir nuostabiai moderniai. Prezentacinio stiliaus puokštės efektingai atrodo nuotraukose.

Sudėtinė puokštė

Sudėtinė puokštė sudaryta iš atskirų žiedlapių, kurie yra sujungti, kad būtų sukurta viena įspūdinga gėlė. Sudėtinės puokštės atrodo kaip vienas labai didelis žiedas, kartais apsuptas skirtingos spalvos žiedlapiais.

Tai puokštė nuotakai, kuri ieško originalumo ir išskirtinumo. Formuojant ir klijuojant žiedlapius į sudėtinę kompoziciją įdedama daug darbo, o tai reiškia, kad ši puokštė – nepigus pasirinkimas.

Vieno stiebo puokštė
Vieno stiebo puokštė

Vieno stiebo puokštė

Vieno stiebo puokštė yra vienas didelis žiedas, kartais papuoštas nedideliu kiekiu lapijos, imituojančios vešlų stiebą. Pasirinkus šį variantą, įsitikinkite, kad renkatės tinkamą gėlę – didelę, įdomią, sodrią. Jurginas, protėja ir stambiažiedis bijūnas – štai tinkamos gėlės vieno stiebo puokštei. Skirtingai nei panašią formą turinti sudėtinė puokštė, vieno stiebo puokštė atsieis jums pigiau.

Lanko formos puokštė

Lanko formos puokštė – viena iš naujesnių tendencijų puokščių pasaulyje. Tokia puokštė kuriama laisvai išdėstant gėles ant apskrito pagrindo, paprastai pagaminto iš metalo ar medžio.

Tai populiarus ne tik nuotakų, bet ir pamergių pasirinkimas. Lanko formos puokštė tiks boho stiliaus ar natūralistinės, ekologinės pakraipos vestuvėms.

Naudoti šaltiniai:
https://www.brides.com/wedding-bouquets-5119406
https://www.theaisleguide.com/tips/breakdown-bridal-bouquet-styles
https://www.rockmywedding.co.uk/wedding-bouquets

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

1 thought on “Vestuvinės puokštės. Kokią rinktis šiai ypatingai dienai?”

  1. Pingback: Guboja – ne tik sodui, bet ir namų dekorui! Kaip sėkmingai užauginti bei sudžiovinti - Derlingas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *