Skip to content

Nesenstanti gamtos mylėtojų mada – linas – tiks ir laisvalaikiui sode ir šventėms, net sodybos interjerui

Nesenstanti gamtos mylėtojų mada - linas – tiks ir laisvalaikiui sode ir šventėms, net sodybos interjerui
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Dažniausiai mada – tai laikinas reiškinys, savo tendencijomis daugelį įtraukiantis metams laiko. Tačiau tai tinka toli gražu ne viskam. Yra mada, kuri metai iš metų niekada nepraranda savo populiarumo ir žavesio. Tai linas, iš kurio gaminami tiek lininiai rūbai, tiek tekstilė namų interjerui.

Lininiai drabužiai puikiai tinka dirbant darže, šiltnamyje ar ilsintis sodyboje. Taip pat, pasirinkus tinkamą modelį, jais galite puoštis į krikštynas, vestuves ar kitas šventes. O kur dar įvairių aksesuarų ir namų tekstilės gausa. Vienintelis dalykas, ko jums reikia tai – fantazija! Jos dėka iš natūralių, draugiškų aplinkai, medžiagų susikursite ne tik garderobą, bet ir nuostabų namų interjerą.

Lininė suknelė. Lino mada
Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Lininės suknelės visiems gyvenimo atvejams

Lino mylėtojos neduos sumeluoti, kad suknelės iš lino gali puikiai tarnauti ne tik namų šeimininkei, bet ir papuošti jaunąją pačią svarbiausią jos gyvenimo dieną. Viskas priklauso nuo pasirinkto modelio, spalvos ir aksesuarų.

Žinoma, taip pat labai svarbu pasirinkti geros kokybės liną. Čia svarbu neapsigauti ir nesirinkti itin plono audinio. Suprantu, kad vasarą norisi rengtis kuo ploniau, tačiau, kalbant apie lininį audinį, geriau, kai jis yra šiek tiek storesnis. Optimalus variantas drabužiams yra 205 g tankio linas. Drabužis iš tokio audinio bus tikrai ilgaamžis, neišsitampys ir neišdils.

Lininė mada. Lininės suknelės
Nuotrauka © MetroDeLino

Vyrų lininių drabužių mada

Vyrai, ne mažiau nei moterys nori būti madingi. Mėgstantys natūralius audinius pripažįsta, kad iš senolių laikų atėjęs lininis audinys vasarai yra nepamainomas. Labiausiai vyrų mėgstami lininiai marškiniai ilgomis rankovėmis, kurias galima atlenkus prisisegti. Tokius marškinius patogu nešioti prie lininių šortų ar ilgų kelnių ir per kaitrą, ir vėsesniu oru.

Vasarą, stipriai prakaituojant linas puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Todėl, net ir dirbant sode ar darže su tokia apranga jausitės patogiai.

Lininė mada vyrams
Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Vaikiškų lininių drabužių mada

Nepaisant to, kad Lietuvos rinka perpildyta vaikiškais trikotažo drabužiais, vis daugiau mamų renkasi savo atžalas puošti lininiais drabužiais. Kasdienai, žinoma, tai gali būti šiek tiek neekonomiškas variantas, žinant, kad vaikai labai greitai auga. Tačiau šventėms linas – vienas iš populiariausių audinių.

Šiai dienai beveik sunku įsivaizduoti krikštynas ar kitas, vasarą organizuojamas šventes, be lininių drabužių. Vaikai su tokiais drabužiais visada jaučiasi patogiai ir laisvai.

Lino mada. Lininės vaikiškos suknelės
Nuotrauka © MetroDeLino

Lininė tekstilė namų interjerui

Po truputį tvari mada atkeliauja ne tik į mūsų visų spintas, bet ir namus. Vis daugiau šeimininkių savo būsto jaukumui ir darnai su gamta renkasi lininę namų tekstilę. Juk tikrai smagu, laukiant svečių, savo virtuvę papuošti rankomis siuvinėtais lininiais rankšluostukais.

Panašūs rankšluostukai, tik kitaip išsiuvinėti, gali labai gražiai atrodyti ir jūsų vonioje. Jie taip pat gali būti puiki dovana draugei, sesei ar mamai. Jos tikrai apsidžiaugs ir maloniai nustebs, kad toks lininių rankšluostukų rinkinys yra skirtas visai moters savaitei.

Ar žinojote: norint, kad veidas kuo ilgiau išliktų jaunas ir skaistus, nusiprausus jį reikia nusausinti lininiu rankšluosčiu. Vienas dvipusis rankšluostukas – rytui ir vakarui. Iš ryto veidą šluostomės nesiuvinėta puse, o vakare – siuvinėta ir mėnulio pabučiuotos einame ilsėtis.

Lininiai rankšluostukai. Lininė tekstilė
Nuotrauka © MetroDeLino

Lininių aksesuarų mada

Juk tikrai labai džiugu, kai verslas stengiasi, kad gamybos procese naudojamos medžiagos būtų sunaudotos maksimaliai. Siuvant lininius drabužius atraižų lieka tikrai nemažai ir kartais tenka pamąstyti kaip jas tinkamai panaudoti. Mada čia irgi vaidina svarbų vaidmenį. Norint naudoti kuo mažiau plastiko tapo madingi ir labai reikalingi pirkinių krepšiai.

Lininis pirkinių krepšys. Lino mada
Nuotrauka © MetroDeLino

Mažesnės rankinės puikiai tinka ir patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kodėl gi nepersimesti per petį linksmos rankinės einant vedžioti šuns?

Lino mada. Lininis rankinukas
Nuotrauka © MetroDeLino

Mažesnes lino atraižas, pasitelkus fantaziją galima paversti madingais plaukų aksesuarais arba karūnomis. Karūnos, beje, puikiai tiks ne tik mažosioms damoms pasipuošti, bet ir apsaugos jų ausis nuo vėjo.

Lininiai kaspinėliai
Nuotrauka © MetroDeLino

Natūralių audinių drabužiai: ir į daržą, ir į šventę

Klaidinga manyti, kad natūralaus pluošto audiniai tinka tik drabužiams, skirtiems laisvalaikiui. Jie puikiai tinka ir dirbant sode, darže ar šiltnamyje. Taip pat, pasirinkus tinkamą modelį, jais galite puoštis į krikštynas, vestuves ar kitas šventes. O kur dar įvairių aksesuarų ir namų tekstilės gausa. Vienintelis dalykas, ko jums reikia – fantazija! Jos dėka iš natūralių, draugiškų aplinkai, medžiagų susikursite ne tik garderobą, bet ir nuostabų namų interjerą.

Netikite? Pasidomėkite, kokios yra natūralių audinių savybės ir suprasite, kad tai gali būti puikus sprendimas visiems gyvenimo atvejams.

Lininiai drabužiai. Lino mada
Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Lininių audinių savybės ir privalumai

Pagrindiniai lininių audinių privalumai yra:

  • Natūrali sudėtis. Žaliava lininiams audiniams gaminti gaunama iš verpiamųjų veislės linų stiebų.
  • Higroskopiškumas. Linas greitai sugeria drėgmę, tuo pačiu jis greitai išdžiūsta. Todėl su lininiais drabužiais yra patogu bet kokioje situacijoje. Ši savybė ypatingai aktuali vasarą, kai visi daug prakaituojame.
  • Termoreguliacija. Dėl gebėjimo reguliuoti šilumos apykaitą, lininiai drabužiai yra universalūs: per karščius jie vėsina kūną, o orui atvėsus – palaiko šilumą.
  • Oro apykaita. Lininės medžiagos lengvai praleidžia orą ir netrukdo odai kvėpuoti.
  • Hipoalergiškas. Natūralus audinys nesukelia alergijos ir dirginimo. Jis tinka net itin jautrią odą turintiems, bei žmonėms, sergantiems įvairiomis alerginėmis ligomis.
  • Higieniškas. Dėl natūralių antiseptinių savybių, kuriomis pasižymi lininiai audiniai, juose nesidaugina bakterijos, grybeliai ir kita mikroflora.
  • Antistatinės savybės. Dėvint lininius drabužius nesusidaro statinė elektra. Kitaip sakant, lininiai drabužiai neįsielektrina.
Lininių audinių savybės, privalumai ir trūkumai
Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Lininių audinių trūkumai

Vienintelis lininių audinių trūkumas, kurį būtų galima paminėti yra tas, kad lininiai audiniai glamžosi. Tačiau ši problema iškyla tik mažai lininius drabužius nešiojantiems žmonėms. Nes tie, kurie savo kailiu išbando lininius audinius ir pajaučia jų teigiamą poveikį savo kūnui, numoja ranka į tokią smulkmeną, kaip glamžymasis.

Pabaigai

Visiems, taip aktyviai besijungiantiems prie gamtos išsaugojimo ir tvarumo iniciatyvų, puikus būdas prie to prisidėti yra sintetinių drabužių pakeitimas natūralaus pluošto drabužiais. Juk ne paslaptis, kad sintetika gali dirginti odą ir sukelti alergiją. Kūnas, įvilktas į sintetinius drabužius visiškai nekvėpuoja ir tokie drabužiai nesugeria drėgmės.

Prieš įsigydami naują drabužį, aksesuarą ar namų tekstilės gaminį, pagalvokite kiek laiko jis jums tarnaus ir kaip veiks jūsų savijautą ir net sveikatą.

Šaltiniai:
https://stilwellmemorial.com/sleeping/9-surprising-health-and-wellness-benefits-of-linen/

https://www.etsy.com/shop/MetroDeLino?ref=seller-platform-mcnav
https://www.facebook.com/Metrodelino

Nuotraukos © MetroDeLino, jei nenurodyta kitaip.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *