Skip to content

Kalėdinės dovanos: būkite originalūs – šie augalai puikiai tiks nudžiuginti artimą!

  • by
Kalėdinės dovanos: būkite originalūs - šie augalai puikiai tiks nudžiuginti artimą!
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Artėjant didžiosioms metų šventėms norime savo artimiesiems dovanoti dovanas iš širdies. O kokios kalėdinės dovanos galėtų būti geresnės už augalus? Tokia dovana įsitiksite ne tik savo artimiesiems, bet ir mažiau pažįstamiems asmenims: tiek kaimynui, tiek bendradarbiui, tiek vaiko mokytojai. Per Kalėdas dovanojami šventiniai augalai puikiai tinka augalų mėgėjams, turintiems kambarinių augalų kolekciją, tačiau jie gali būti unikaliu siurprizu šeimininkei ar žmogui, kuris turi viską. Tai taip pat ideali paskutinės minutės dovana mamai, merginai, kolegai ar verslo partneriui. Tokia dovana įneš gyvybės ir spalvų patalpose: tiek namuose, tiek ofise. O augalo kaip dovanos privalumas – jis potencialiai gali gyventi daugelį metų. Tai kuriuos augalus vertėtų rinktis?

Puansetija – kalėdinių augalų karalienė

Visiška Kalėdų ikona laikoma puansetija tikrai verta būti įteikta kaip dovana. Įdomesnei ir išskirtinei dovanai galima parinkti puansetiją, kuri yra netradicinių spalvų. Be visų raudonos spalvos atspalvių, puansetijų būna baltos, rožinės, violetinės, mėlynos spalvos, su baltais dryžiais ar taškeliais.

Galite nesibaiminti, kad naujasis puansetijos šeimininkas nebūtų įpareigotas rūpintis augalu, nes ši karpažolė dažniausiai auginama kaip vienametis augalas. Tai reiškia, kad pasibaigus šventėms ir puansetijai baigiant savo vegetaciją, augalu bus galima tiesiog atsikratyti. Visgi, labai pasistengus ir joms suteikiant rūpesčio, puansetijas galima išlaikyti gyvybingas daugelį metų.

Kalėdinės dovanos - puansetija

Plokštenis – žydės per didžiąsias šventes

Plokštenis – tai dar vienas tradicinis švenčių augalas, kuris gali gyventi dešimtmečius. Šis kalėdinis kaktusas nereikalauja priežiūros ir kasmet ištikimai žydi kaip tik per Kalėdas! Suplokštėję bedygliai stiebai bus draugiški dovanos gavėjui (ir jo augintiniui). Svyrančiomis šakomis ir jų galuose išsiskleidusiais žiedais galima grožėtis, kai augalas padėtas kiek aukščiau – ant židinio atbrailos, šaldytuvo ar kitos vietos. Dovanai pasirinkite ne tik plokštenį su įprastais rožinės ar raudonos spalvos žiedais, bet ir jo veisles ir rūšis su baltų, gelsvų, rausvų atspalvių žiedais.

Kalėdinės dovanos - plokštenis

Sukulentai – tiks bet kuriam, neketinančiam augalui skirti daug laiko

Sukulentai yra viena universaliausių dovanų, kuria nudžiuginsite kone bet kurį žmogų. Šie ilgaamžiai augalėliai yra puikūs dovanojami augalai, jei nesate tikri, kiek dovanos gavėjas turi patirties su augalais. Sukulentus lengva auginti, jie neužima daug vietos, o grožis – neišpasakytas. Dovanojami tokie sukulentai, kaip eševerijos, storlapiai, šilokai, avortijos, ramdžiai ar jų kompozicijos. Dažnai jie jau būna pateikti žaisminguose, šventiniuose vazonėliuose, todėl nebereikia niekuo rūpintis. Kalbant iš praktinės pusės, sukulentai yra draugiški ir piniginei, nes juos galima įsigyti tikrai nebrangiai.

Sukulentai - kalėdinės dovanos

Prieskoninės žolelės – kaip Kalėdinės dovanos – ir naudinga, ir kvapnu

Tai ideali dovana kulinarui, kuris įvertins dovaną, nes šviežias augančias žoleles galės panaudoti gamindamas maistą. Padovanokite mėgstamų žolelių vazonėlį arba kelių žolelių „sodą“ iš pagrindinių žolelių, tokių kaip bazilikai, čiobreliai, rozmarinai, raudonėliai, pipirmėtės, šalavijai, lauramedžiai, petražolė ir kiti. Be to, jie dar ir skleidžia nuostabų, natūralų kvapą, o iš kai kurių žolelių dovanos gavėjas drąsiai galės pasiruošti sveikatai naudingos arbatos.

Vaistažolės, kurias galite auginti namuose: TOP 10 augalų, kurie  bus ne tik vaistas, bet ir maistas

Amarilis – dovanokite tradicinę kalėdinę gėlę

Kaip tradiciškai Kalėdų proga dovanojami puansetija ir plokštenis, taip ir amarilis neatsiejamas nuo šios poros ir jau laikomas įprastu kalėdiniu atributu. Ši vis labiau populiarėjanti žydinti svogūninė gėlė ant ilgo stiebo išskleidžia įspūdingus, akinamo raudonumo ar kitokių spalvų žiedus, kurie puikiai atrodo išsidėstę pavieniui arba grupėse. Ant 50 cm stiebo pražydę žiedai atrodo gan egzotiškai, todėl praskaidrina niūrias žiemos dienas. Amarilis pražysta praėjus maždaug 4-6 savaitėms po pasodinimo, todėl, priklausomai nuo jo rūšies, tokios dovanos gavėjas gali džiaugtis žiedais prieš pat šventes arba vėliau žiemą.

Kalėdinės dovanos - amarilis

Pavasarinės svogūninės gėlės – dovana su siurprizu

Svogūninių pavasarinių gėlių dovana yra savita, nes per šventes šie augalai dar nebūna išskleidę žiedų. Tai tokia dovana, kurios visą grožį bus galima stebėti palaipsniui. Tradiciškai svogūninės gėlės (dažniausiai po kelis svogūnėlius) būna pasodintos į vazonėlį, kibirėlį ar kitokį įdomesnį indą, ir dovanojamos, kai jau būna šiek tiek išdygusios. Tokia hiacintų, krokų, tulpių ar narcizų svogūnėlių kompozicija nudžiuginsite dovanos gavėją.

Pabandykite ir kitaip – leiskite dovanos gavėjau prisidėti prie svogūninių augalų sodinimo, auginimo ir pražydinimo. Į dovaną dėkite vazonėlį, sodinimo terpės, įvairių gėlių svogūnėlių ir nurodymus, kaip sodinti šiuos augalus. Tegul žmogus džiaugiasi visu sodinimo procesu ir lieka nustebęs išaugusiais žiedais iš paslaptingų svogūnėlių. Gėles vėliau pavasarį bus galima persodinti į sodą ir žiedais žavėtis dar daug metų.

Ilgalapis inkstpapartis - Kalėdinės dovanos

Papartis – graži, vešli ir naudinga dovana

Neapsiriksite per Kalėdas dovanodami papartį, nes augalas pasižymi puikiomis orą valančiomis savybėmis ir nuostabiai atrodo bet kuriuose namuose. Geras augalas dovanoms – Bostono papartis, kurį lengva auginti dėl minimalios priežiūros (išskyrus nuolatinį laistymą). Be to, paparčiai gražiai atrodo tiek atskirai, tiek komponuojami su kitais kambariniais augalais, tiek pakabinti krepšeliuose. Šie augalai namams ir kitoms patalpoms (pavyzdžiui, biurui), suteikia klasikinio, elegantiško žavesio.

Rytiniai hibridiniai eleborai - kalėdinės dovanos
Eleboras

Eleborai – „Kalėdų rožės“ švelnių atspalvių žiedais

Eleboras yra nuostabus daugiametis augalas, kuris užsienyje vadinamas „kalėdine rože“, nes žydi žiemą, ypač per Kalėdas. Gėlė apipinta gražiomis legendomis ir mitais, nes jos žydėjimas dar sniegui neištirpus – gana unikalus bruožas. Eleborai Lietuvoje labiau įprastas kaip pavasarį žydintis lauko augalas, tačiau yra nuostabių natūralistinės išvaizdos vazoninių hibridų su šviesių spalvų žiedais ir visžaliais lapais. Ši ilgaamžė, didelio dėmesio nereikalaujanti gėlė labai atspari šalčiui, todėl pavasarį gali būti sodinama lauke.

Ciklamenų auginimas - Kalėdinės dovanos
Ciklamenai

Ciklamenai – nudžiuginkite artimuosius drugelio pavidalo žiedais

Dovanodami ciklamenus, artimuosius arba kitus asmenis gėlė žiedais nustebins ir per Kalėdas. Šios nesunkiai auginamos gėlės įdomios tuo, kad žydi žiemą ir pavasarį, o vasaros sezonu poilsiauja. Tradiciškai Kalėdų proga renkamasi dovanoti ciklamenus raudonais žiedais, tačiau jų būna įvairių rausvų, raudonų ir baltų atspalvių. Jų pavidalas taip pat įdomus: primena drugelius ar „išvirkščius“ žiedelius. Toks augalėlis neužims daug vietos, todėl padabins bet kurią šviesią namų vietą.

Araukarija – „eglutė“ švelniais spygliais

Araukarija yra nuostabus visžalis augalas, kuris taps puikiu pakaitalu tradicinei kalėdinei eglutei, jei dovanos gavėjas neturi vietos pilnaverčiam medžiui. Spygliuočio lapai švelnūs ir nesibado, jis puikiai jaučiasi augdamas vazone, todėl gražia spygliukų ir šakelių struktūra džiugins ne vienerius metus. Augalas auga lėtai, nereikalauja didelės priežiūros, galima dovanoti įvairaus dydžio medelį.

Kalėdinės dovanos - Araukarija
Araukarija

Bonsai medelis – puiki kalėdinė prasminga dovana

Sakoma, kad bonsai simbolizuoja harmoniją, ramybę ir išmintį, todėl šie medeliai tampa ypatinga dovana, turinti prasmę. Tokia dovana nudžiuginsite šiuo senoviniu menu besidomintį žmogų, verslo partnerį, mokytoją. Bonsai medelis yra ilgaamžis, kuriam sukurti reikia kantrybės, tačiau jam prižiūrėti reikės minimalių pastangų. Bonsai medeliai formuojami iš įvairiausių sumedėjusių augalų, pradedant skroblu, fikusu, kadagiu ar ligustru, baigiant endeminėmis japoninių pušų ir azalijų rūšimis.

Pušis bonsas - kalėdinės dovanos

Kitos kalėdinės dovanos idėjos

Pasiūlėme dalį augalų, kurie tradiciškai dovanojami Kalėdų proga, tačiau drąsiai galite eksperimentuoti ir išbandyti kitas gėlių rūšis. O gal dovanos gavėjas jau turi įtraukęs konkretų augalą į norų sąrašą?

Greičiausiai daugiau laiko užtruksite ne augalui, o tinkamiausiam vazonui išrinkti, į kurį įsodinsite žaliąją kalėdinę dovaną. Būkite originalūs ir vietoj vazono panaudokite įdomesnius variantus, pavyzdžiui, augalų šaknų gumulas suvyniojamas į laikraštį ar į medžiagą, augalai sodinami į butelius, stiklines, kibirėlius. Prieskoninėms žolelėms galima panaudoti vertikalius auginimo rėmelius.

Dar viena idėja – vietoj viso augalo dovanokite jo sėklas. Leiskite žmogui pačiam pajusti malonumą pasisėti sėklas, išauginti daigelius.

Šaltiniai:
https://parkseed.com/blog/flowers-blogs/9-best-indoor-plant-gifts-to-give-for-the-holidays/
https://www.bonsaioutlet.com/bonsai-articles/5-reasons-a-bonsai-tree-is-the-perfect-christmas-gift/
https://www.veranda.com/shopping/garden-products/g45154421/beautiful-plants-to-give-as-gifts
https://www.homesandgardens.com/advice/christmas-plants

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *