Skip to content

Kada sodinamos tulpės pavasarį? Tai tikrai įmanoma, jeigu nespėjote susisukti rudenį

  • by
Kada sodinamos tulpės pavasarį?  Tai tikrai įmanoma, jeigu nespėjote susisukti rudenį
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Ar kas nors padovanojo tulpių svogūnėlių ir nekantraujate jų pasisodinti? Kam laukti rudens, jei tai galima padaryti ir pavasarį. Jau tiksliai žinote, kada sodinamos tulpės rudenį, bet pavasarį ši veikla taip pat praktikuojama, nors ir retokai. Pavasarinio sodinimo tulpės pasižymi mažesniu žydėjimu, tačiau tai gali būti vienintelis variantas, norint išlaikyti sveikus tulpių svogūnėlius. Toliau pateikiame, ką jums reikėtų žinoti.

Kodėl rudenį tulpes sodinti naudingiau negu pavasarį?

Tulpių sodinimas rudenį yra naudingesnis – dėl vėsesnės temperatūros svogūnėliai turi nemenką ramybės periodą prieš prasidedant jų augimui pavasarį. Šis ramybės laikotarpis būtinas šaknims vystytis. Visgi nėra didelės bėdos, jeigu tulpių sodinimą suplanavote pavasarį. Tik tuomet žinokite, kad į dirvą jos turi keliauti anksti. Turėkite omenyje, kad tulpės gali pradėti žydėti vėliau ir menkiau, be to, jos gali būti ne tokios stiprios kaip pasodintos rudenį.

Kodėl rudenį tulpes sodinti naudingiau negu pavasarį?

Kada sodinamos tulpės pavasarį?

Tikslią datą, kada sodinti tulpes pavasarį, nusakyti kiek kebloka, nes šis etapas priklauso nuo oro sąlygų. Žemė turi būti tinkama darbui – nei įšalusi, nei pernelyg šlapia. Paprastai taip būna, kai dienos temperatūra nuolat laikosi aukščiau nulio. Taip pat svogūnėlius reikia suspėti pasodinti iki tol, kol dirvos gilesni sluoksniai neįšilo daugiau, nei 7–10 °C. Tokios sąlygos dažnai esti jau balandžio viduryje. Vadinasi, sodinti tulpių svogūnėlius reikėtų maždaug nuo kovo pabaigos iki balandžio vidurio. Tikėtina, kad taip anksti pasodinti svogūnėliai turės pakankamai laiko įsišaknyti, kol įsivyraus aukštesnė vasariška temperatūra.

Kada sodinamos tulpės pavasarį?

Kaip paruošti dirvą tulpėms pavasariniam sodinimui?

Tulpėms sodinti parinkite saulėtą vietą sode, ją išravėkite ir pašalinkite kitas šiukšles. Ideali tulpėms auginti skirta dirva turėtų būti gerai drenuojama ir derlinga organinėmis medžiagomis. Šios gėlės neauga užmirkstančiose vietose, taip pat kur vyrauja sunki arba molinga dirva. Tulpės labai neblogai jaučiasi pakeliamose lysvėse ar vazonuose, nes ten palaikomas geras drenažas.  Paprastai gėlės mėgsta silpnai rūgštinį–neutralų dirvožemį (6,0–7,0 pH).

Ruošiant dirvą, kastuvu išpurenkite ją bent iki 30 cm gylio, o prieš sodinimą verta įterpti komposto ar perpuvusio mėšlo. Vietą šiek tiek palaistykite, nes toks išankstinis drėkinimas padės svogūnėliams lengviau įsitvirtinti ir paskatins šaknų augimą.

Kada sodinamos tulpės pavasarį?

Kaip sodinti tulpių svogūnėlius pavasarį?

Pats pavasarinis sodinimo procesas niekuo nesiskiria nuo rudeninio. Tik patariama svogūnėlius per naktį palaikyti šaldytuve, o prieš sodinimą 30 min juos pamirkyti silpnai paruoštame kalio permanganato tirpale. Paprastai tulpės gerai auga pasodintos maždaug 15–20 cm gylyje (arba tokiame gylyje, kurį sudaro 3 svogūnėliai, sudėti vienas ant kito), nes tai padeda įsišaknyti ir apsaugo nuo temperatūros svyravimų. Svogūnėlius sodinkite į duobutę maždaug 10–15 cm atstumu vienas nuo kito smailiuoju svogūnėlio galu į viršų. Jei sodinate eilėmis, tarp jų palikite 30 cm atstumą, kad būtų lengviau prižiūrėti. Kai pasodinate, užberkite žemėmis ir švelniai sutankinkite. Naujai pasodintus svogūnėlius saikingai palaistykite, nes per didelė drėgmė gali sukelti svogūnėlių puvinį.

Kada sodinti tulpes pavasarį

Atkreipkite dėmesį į vėlyvąsias šalnas, kurios dar gali pasitaikyti. Nors tulpių svogūnėliai paprastai yra ištvermingi, stiprios vėlyvosios šalnos gali pažeisti jau pasirodžiusius ūglius. Tokiu atveju imkitės papildomų priemonių: daigelius mulčiuokite arba apdangstykite agroplėvele.

Šaltiniai:
https://meadowlarkjournal.com/blog/planting-tulips-in-the-spring
https://www.homesandgardens.com/gardens/can-tulip-bulbs-be-planted-in-spring

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *