Skip to content

Mėnulio sodas – unikali ir magiška vieta. Kaip sukurti sodą, kuriuo galėtumėte džiaugtis ir naktį?

Mėnulio sodas
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Mėnulio sodas – tai unikalus ir magiškas sodas, skirtas mėgautis jo grožiu ir naktį. Tai visiškai nauja tendencija sodo pasaulyje. Mėnulio sodas – puikus pasirinkimas šiltoms vasaros naktims, kai taip norisi dar pabūti sode, pasimėgauti gamta, pajusti ją kitomis spalvomis, kvapais ir garsais negu dieną.

Dalinamės patarimais, kaip įsirengti mėnulio sodą, kokius augalus jam parinkti ir kaip sukurti magišką atmosferą savo sode.

Kas yra mėnulio sodas?

Mėnulio sodas – tai sodas, sukurtas taip, kad jo grožiu galima būtų mėgautis tiek dieną, tiek naktį. Šiame sode šviesą atspindintys augalai, jų kvapai ir struktūros sukuria įspūdingą efektą nakties metu, ypač kai sodas apšviečiamas mėnulio šviesa.

Gėlės mėnulio šviesą atspindi visiškai kitaip nei saulės šviesą, todėl atsiskleidžia kitomis spalvomis, atspalviais, sukuria magišką, stebuklingą atmosferą.

Mėnulio sodas suteikia galimybę pamatyti savo sodą kitomis akimis, pajusti jį iš kitos, šiek tiek stebuklingos ir mistinės, pusės.

Mėnulio sodas

Iš esmės bet kuris sodas naktį atrodo kitaip. Tačiau Mėnulio sode dominuoja baltos arba šviesių spalvų gėlės, sidabrinio atspalvio augalai, kurie puikiai atspindi mėnulio šviesą, sukurdami švytintį efektą.

Šviesių ir baltų žiedų augalai Mėnulio sodui

 • Kvapusis tabakas (Nicotiana alata) žydi naktį, skleisdamas malonų aromatą. Renkantis šias gėles Mėnulio sodui, rekomenduojama rinktis baltos arba žalsvos spalvos.
 • Baltos rožės (Rosa spp.) bet kuriam sodui suteiks elegancijos ir nuostabaus aromato, kuris ypač atsiskleidžia naktį.
 • Blyškiosios nakvišos (Oenothera pallida), atrodo, specialiai sukurtos Mėnulio sodui. Jos išsiskleidžia tik saulei leidžiantis bei prieš aušrą, todėl dienos sode negalima pasimėgauti jų žiedų grožiu bei kvapu.
 • Baltos lelijos (Lillium spp.) yra ne tik labai gražios, puošnios, tačiau ir skleidžia malonų kvapą, suteikdamos papildomo malonumo Mėnulio sodui.
 • Šviesiai mėlynos arba baltos spalvos katilėliai (Campanula spp.) yra itin žavingos gėlės, papuošiančios ne tik Mėnulio, bet ir dienos sodą.
 • Baltos hortenzijos (Hydrangea spp.) suteikia sodui prabangos ir puikiai atspindi Mėnulio šviesą.
Mėnulio sodas

Augalai sidabriškais ir pilkais lapais

Kad sodas nevirstų vien žiedų karalyste, būtina įterpti ir augalų, kurie turi sidabrinės ar pilkos spalvos lapus. Viena vertus, tai suteiks atsvaros ir pusiausvyros žydintiems augalams. Kita vertus, sidabrinė bei pilka spalva ypatingai suspindi ir atsiskleidžia Mėnulio šviesoje.

 • Pilkšvalapės žilės (Senecio cineraria) yra itin dekoratyvūs augalai pilkais, giliai karpytais lapais.
 • Levandos (Lavandula spp.) dieną džiugina savo išskirtinės spalvos žiedais, pritraukiančiais vabzdžius apdulkintojus, o naktį suspindi savo sidabriniais lapais. Be to, jų aromatas dar labiau išryškėja naktyje.
 • Šalavijai (Salvia officinalis) ne tik turi sidabrinės spalvos lapus, kurie puikiai spindi Mėnulio šviesoje, tačiau yra labai naudingi bei aromatingi vaistiniai augalai.
 • Žilasis šlamutis (Helichrysum petiolare) turi plonus, švelniai sidabrinius lapus, kurie suteikia Mėnulio sodui subtilumo. Be to, tai šliaužiantis, pažeme besidriekiantis augalas, kuris idealiai tinka formuoti sodo augalinį „kilimą“.
 • Sidabriniai kiečiai (Artemisia spp.) yra puikus fonas kitiems augalams dėl savo unikalių sidabrinių, plunksniškai karpytų lapų bei skleidžiamo aromato.
Mėnulio sodas

Aromatiniai augalai

Visų augalų kvapai sustiprėja naktį, tad tai suteikia Mėnulio sodui dar daugiau ypatingumo. Kvapnios gėlės ir aromatiniai augalai yra būtina Mėnulio sodo dalis.

 • Jazminas (Jasminum spp) skleidžia intensyvų kvapą tiek dieną, tiek naktį. Be to, baltos spalvos žiedai puikiai dera Mėnulio sode.
 • Rytinis hiacintas (Hyacinthus orientalis) yra ne tik labai kvapus, tačiau ir dekoratyvus augalas. Be to, tai vienos pirmųjų pavasarį pražįstančių gėlių.
 • Šviesiais žiedais alyva (Syringa spp.) ne tik džiugins žiedais dieną bei naktį, tačiau ir paskleis nuostabų aromatą visame sode.
 • Citrinžolė (Cymbopogon citratus) ne tik Mėnulio sode paskleis nuostabų aromatą, tačiau ir gali būti naudojama kaip prieskonis ruošiant mėsos ar žuvies patiekalus. Be to, citrinžolės kvapas atbaido vabzdžius, o tai tikrai aktualu naktiniame sode.
Mėnulio sodas

Mėnulio sodas: kaip derinti augalus jame?

Labai svarbu Mėnulio sode augalus derinti taip, kad jie harmoningai atrodytų tiek dieną, tiek naktį. Keletas patarimų, kaip derinti augalus tarpusavyje:

 • Spalvų paletė. Pagrindinės spalvos Mėnulio sode turėtų būti balta, sidabrinė, šviesiai žalia ir pasteliniai atspalviai. Reikėtų vengti ryškių spalvų, kurios gali pernelyg išsiskirti ir nutraukti naktinę harmoniją. Baltų ir sidabrinių spalvų derinimas su šviesiai mėlynais ar šviesiai rausvais atspalviais suteiks sodui subtilios elegancijos.
 • Aukščio derinimas. Mėnulio sode turėtų augti įvairaus aukščio augalai, sukuriant dinamišką sodo išvaizdą. Aukšti augalai tinka sodinti fone arba kaip centrinis akcentas (pvz., baltos lelijos, jazminai, aukštos hortenzijos). Vidutinio aukščio augalai (pvz., baltos rožės, nakvišos, šalavijai) naudojami tarpams tarp aukštų ir žemų augalų užpildyti. Žemi augalai (pvz., pilkšvalapės žilės, levandos, žilieji šlamučiai) tinka priekinėje sodo dalyje arba takų pakraščiuose.
 • Tekstūrų deriniai. Augalų tekstūrų derinimas suteikia Mėnulio sodui gilumo ir įdomumo. Rekomenduojama kombinuoti augalus su skirtingomis lapų formomis ir tekstūromis. Pavyzdžiui, minkšti levandų lapai su griežtais pilkšvalapės žilės lapais arba subtilūs jazmino žiedai su stambiais hortenzijų žiedais.
 • Sezonas. Patariama keisti augalus arba sodinti daugiamečius, atsižvelgiant į sezoniškumą, kad keičiantis metų laikams, sodas nenustotų žydėti ir taip pat keistis. Pavyzdžiui, pavasarį Mėnulio sode puikiai atrodys baltos tulpės, kurias vėliau gali pakeisti ramunėlės, o artėjant rudeniui – baltos chrizantemos ar baltos našlaitės.
 • Šviesa ir vanduo. Mėnulio sodui unikalumo ir dar daugiau stebuklo pojūčio suteiks specialiai parinktas apšvietimas bei nedidelis baseinėlis ar fontanas. Vanduo itin įspūdingai atspindi Mėnulio šviesą, sukurdamas tikrą iliuzijų ir magijos pasaulį.
 • Sodo dekoracijos taip pat svarbios Mėnulio sodo išbaigtumui. Galima pasirinkti šviečiančius akmenėlius sodo takeliams arba balta spalva nudažyti tvoreles, parinkti baltos ar šviesios spalvos lauko baldus.
Mėnulio sodas

Mėnulio sodas – ypatinga sodo forma, suteikianti magišką patirtį nakties metu. Tinkamai parinkti ir suderinti augalai, apšvietimas, netgi sodo baldai sukuria ypatingą ir unikalią atmosferą – sodą, kuriuo galite mėgautis tiek dieną, tiek naktį.

Šaltiniai:

 1. https://www.thespruce.com/moon-garden-trend-8584204
 2. https://www.almanac.com/how-design-moon-garden
 3. https://www.realsimple.com/home-organizing/gardening/outdoor/moon-garden

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *