Skip to content

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sodinukus?

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sodinukus?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Apie gražų sodą svajoja daugelis žmonių, kurie turi bent šiek tiek erdvės aplink namą. Todėl nenuostabu, kad sodo planavimas šiais laikais tampa vis populiaresnis. Vieni populiariausių augalų yra medžiai ir krūmai. Kadangi jų auginimas iš sėklų gali užtrukti iki kelerių metų, dauguma žmonių renkasi pirkti sodinukus. Rinkoje galima įsigyti dviejų pagrindinių rūšių sodinukų: sodinukų su plikomis šaknimis ir sodinukų vazonėliuose. Pastarieji turi tam tikrą pranašumą. Visų pirma, juos galima pirkti ir sodinti visą sezoną. Jie gali būti brangesni, tačiau turi daug privalumų.

Kodėl verta pirkti sodinukus?

Vazonėliuose sėjami ir auginami daigai suformuoja kompaktišką šaknų gniužulą su daugybe trichomų. Jei augalai parduodami vazonuose, juose esantis dirvožemis apsaugo šaknų gniužulą nuo išdžiūvimo ar mechaninių sužalojimų. Visa tai reiškia, kad medžius ir krūmus galima pirkti ir sodinti bet kuriuo metų laiku. Vienintelė išimtis – įšalusi žemė. Kadangi augalai gali žydėti ir vesti vaisius vazonuose, jau pirkdami sodinukus galite žinoti žiedų ir lapų spalvą.

Sodinukai vazonėliuose taip pat turi privalumą, nes galite sodinti jau žydinčius augalus, pavyzdžiui, rožes ar forsitijas.

Kaip išsirinkti sodinukus

Į ką atkreipti dėmesį perkant sodinukus?

Rinkdamiesi augalų sodinukus turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

 • Tinkamas sąlygas augalui augti
  Pirkite tik tas medžių ir krūmų rūšis, kurių reikalavimai vietai atitinka jūsų sodo dirvožemio ir šviesos sąlygas.
 • Etiketę
  Įsitikinkite, kad pasirinktas augalas turi etiketę su tiksliu rūšies pavadinimu ir veisle.
 • Vazono dydį
  Indas, į kurį sodinukas sodinamas, neturėtų būti per mažas, palyginti su jo dydžiu. Nepirkite sodinukų, kurių šaknys išauga už vazono ribų.
 • Gerą įsišaknijimą
  Jei pastebėjote, kad augalas vazonėlyje stovi gana laisvai ir jį labai lengva ištraukti iš vazonėlio, vadinasi, jis nebuvo gerai pasodintas Toks daigas turi prastai išsivysčiusias šaknis.
 • Augalo išvaizdą
  Įsigytas medis ar krūmas turėtų būti šakotas, turėti stiprius stiebus ir žalius lapus. PASTABA: kai kurie sodinukai vazonėliuose genimi, kad augalas geriau augtų ir sustiprintų šaknų sistemą.
 • Augalo sveikatą
  Augalai neturėtų turėti jokių mechaninių žievės ar skiepijimo vietos pažeidimų, ligų ar kenkėjų invazijos požymių.
Kaip išsirinkti sodinukus

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *