Skip to content

Ką turite žinoti apie žolės pjovimą?

Ką turite žinoti apie žolės pjovimą?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Reguliarus žolės pjovimas yra vejos priežiūros pagrindas. Tik tinkamas vejos pjovimo dažnumas ir teisingas žolės pjovimas užtikrins gražų ir tankų žalią kilimą jūsų sode. Vejos pjovimas ne tik skatina žolės augimą ir skatina jos krūmijimąsi, bet ir gerokai sumažina piktžolių augimą. Naudinga žinoti, kaip, kada ir kuo pjauti žolę.

Pagrindiniai žolės pjovimo principai

Kaip dažnai pjauti žolę? Žolę reikia pjauti dažnai, kad būtų nupjauta tik nedidelė jos dalis. Tai neabejotinai geriau nei pjauti žolę retai ir labai žemai. Optimalus laikas pjauti veją yra gana debesuotomis, bet be lietaus dienomis, ypač ryte ir vakare. Tikrai turėtumėte vengti pjauti veją saulėje ir karštyje.

Pirmą kartą veją pjaukite, kai žolė pasiekia 8-10 cm aukštį. Kiek jos reikia nupjauti? Optimalus žolės aukštis yra 5-6 cm, todėl pirmą kartą pjaunant veją po žiemos peilį reikia nustatyti tokiame aukštyje ir ne žemesniame. Sekantį kartą pjaudami veją, galite pasirinkti 3,5 cm pjovimo aukštį.

Žolės pjovimas

Jauna žolė yra labai jautri, todėl prieš pradedant pjauti, patartina veją lengvai suvoluoti, kad sutankintumėte substratą ir augalai nebūtų išrauti.

Taip pat įsitikinkite, kad vejapjovės ašmenys gerai pagaląsti, kad jie nenuplėštų žolės, nes tada žolės galiukai pabąla, o vėliau paruduoja, o tai neatrodo gerai. Svarbiausia vejos priežiūros taisyklė – pjauti veją kartą per savaitę, tik taip užtikrinsite, kad žolė tinkamai augs ir šaknys. Jei neprižiūrėsite vejos ir žolė sužydės, po pjovimo iš tikrųjų liks tik ražiena.

Optimalus žolės pjovimo aukštis yra 1/3, o didžiausias – pusė žolės stiebo. Jei žolė stipriai užaugo, vejos pjovimą geriau paskirstyti per du pjovimus kas 2-3 dienas. Svarbu griežtai laikytis rekomenduojamo 3,5-4-5 cm aukščio, priklausomai nuo vejos tipo. Jei veją pjausite per aukštai, žolė nulinks, o jei pjausite per žemai, augimas susilpnės, veja išdžius ir, svarbiausia, atsiras grybelinių ligų ir samanų. Vejos pjovimo intensyvumas iš tikrųjų priklauso nuo kelių veiksnių.

Gerai žinoma, kad gausiai tręšiama veja auga greitai ir vešliai, ypač naudojant azoto trąšas. Šiltas ir drėgnas oras taip pat skatina augimą, o karštis ir sausra augimą stabdo. Taip pat atkreipkite dėmesį į žolių rūšį, nes kai kurios, pavyzdžiui, rugiagėlės, auga labai greitai.

Jei neturite laiko reguliariai vejos priežiūrai, galite rinktis profesionalų paslaugas. Vejos priežiūros specialistai užtikrins, kad jūsų veja atrodytų gražiai ir būtų sveika viso sezono metu.

Žolės pjovimas

Kuo pjauti žolę?

Pirmiausia vejapjovę reikia rinktis pagal vejos dydį. Manoma, kad nedidelį plotą patogu pjauti elektrinėmis vejapjovėmis, o didesnėms vejoms reikia benzininių vejapjovių.

Dideliems plotams pirmiausia reikės vejapjovės su dideliu pjovimo pločiu, nes taip sutaupysime laiko ir atstumą, kurį reikės nuvažiuoti su vejapjove. Pavyzdžiui: norėdami nupjauti 1 000 m2 veją, naudodami 41 cm pjovimo pločio vejapjovę, turime nuvažiuoti maždaug 2,5 km atstumą, o naudodami 53 cm pločio vejapjovę – tik 1,9 km.

Taip pat svarbus reljefas ir kliūtys vejoje. Jei veja nelygi, su kalneliais ir slėniais, ją bus lengviau pjauti motorizuota mašina.  Kita vertus, jei yra daug kliūčių, kurias reikia apeiti, turėtumėte rinktis vejapjovę su mažais vairuojamaisiais ratukais. Taip pat padės mažesnis darbinis plotis.

Verta žinoti, kad nedidelio ploto vejoms, kurios paprastai yra gana lygios, be sudėtingų kliūčių ir stačių kalvų, geriausias pasirinkimas gali būti robotas vejapjovė. Dėl naujausių technologijų pažangos tobulai atrodanti, šviežiai nupjauta žolė nebeturi kainuoti kelių valandų darbo.

Žolės pjovimas

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *