Skip to content

Thermacell: ar tai tikrai veiksmingas prietaisas uodams baidyti?

Thermacell: ar tai tikrai veiksmingas prietaisas uodams baidyti?
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Jei atšilus orams mėgstate anksti ryte kavą gerti terasoje, o vakaroti su knyga, puodeliu arbatos ar draugų kompanija, tikriausiai ne kartą mintyse prakeikėte nepageidaujamus svečius – uodus. Šie zyzliai įkyriai lenda, nepasiduoda baidymui ir vis taikosi įsisiurbti. Galite auginti augalus, atbaidančius uodus, galite šiam tikslui išbandyti skirtingus repelentus ar prietaisus, tačiau tikrai ne visi jie – veiksmingi. Kartais įsigyti tokius prietaisus paskatina tiesiog reklama ir geras marketingas. Kartu panagrinėkime, ar tikrai vienas iš tokių prietaisų – Thermacell yra veiksmingas prietaisas uodams baidyti.

Uodas

Kas yra ir kaip veikia Thermacell?

Thermacell – tai prietaisas, kuris išskiria šilumą tam, kad suaktyvintų viduje esantį repelentą ir ore sukurtų saugią zoną nuo uodų. Repelentas apsaugo maždaug nuo 20 iki 30 kvadratinių metrų plotą, priklausomai nuo naudojamo modelio, tačiau kartu yra visiškai nekenksmingas naminiams gyvūnams ir vaikams.

Skirtingi modeliai repelento šildymui naudoja skirtingą energiją – vieni maitinami baterijomis ir yra įkraunami, kiti turi įstatomą kuro balionėlį. Prietaisuose esančios baterijos veikia apie devynias valandas, o repelentas nuolat sklaidomas aplinkoje, kad išlaikytų saugią zoną.

Beje, bet kuris pasirinktas modelis veikia tyliai ir neskleidžia jokio kvapo. Repelentas pradeda veikti maždaug po 10 minučių nuo Thermacell aparato įjungimo – pastebėsite šviesų dūmą, sklindantį iš prietaiso.

Kokiose vietose Thermacell veikia efektyviausiai?

Šie prietaisai sukurti apsaugoti nuo uodų nejudančią zoną, tad jei Thermacell planuojate naudoti, pavyzdžiui, pasivaikščiojimų metu, tikėtina, kad tokio gero rezultato, kaip tiesiog pastačius ant lygaus paviršiaus, negausite. Tačiau Thermacell puikiai veikia terasose, šiltnamiuose, gamtoje ar bet kur, kur esate, bet judate tik apsaugos nuo uodų zonoje.

Beje, jei naudosite šiuose įrenginius labiau vėjuotą dieną, statykite prieš vėją, kad šis apsaugos zoną nuneštų ten, kur pageidaujate. Norėdami gauti geriausią rezultatą, Thermacell įrenginį statykite ant žemės ar kuo arčiau jos.

Thermacell

Kaip skiriasi įrenginių įsigijimo kainos?

Thermacell modelių kainos skiriasi ir tas skirtumas yra pakankamai nemažas. Tačiau iš esmės kainą lemia tai, kokį plotą sugeba įrenginys apsaugoti:

  • Mažesnis apsaugomas plotas (apie 20 kv.m.) – mažesnė ir įrenginių kaina (apie 30-45 eur), o ir šie, pigesni įrenginiai, naudoja dujų balionėlius bei plokšteles.
  • Didesnis apsaugomas plotas (apie 30 kv.m.) – didesnė įrenginių kaina apie (55-120 eur, priklausomai nuo to, kur ir koks Thermacell platintojas taiko nuolaidas), šie įrenginiai yra įkraunami ir naudoja kasetes.

Brangesni įrenginiai tarpusavyje skiriasi atsparumu smūgiams, papildomu led apšvietimu, atsparumu drėgmei, ilgesniu baterijos veikimu.

Ką pasirinkti: thermacell su plokštelėmis ar kasetėmis?

Thermacell įrenginių galite įsigyti tiek internetinėse parduotuvėse, tiek elektronikos ar didesnėse buitinių prekių parduotuvėse. Tačiau prieš perkant atidžiai pasidomėkite, ar jūsų pasirinktam modeliui reikalingos repelento plokštelės, ar kasetės, kad netyčia neįsigytumėte ne tą modelį, kokio reikia.

Repelento kasečių ir plokštelių skirtumas toks, kad plokštelės dedamos tik į tuos įrenginius, kurie šilumą išgauna dujų balionėlio pagalba, o kasetės dedamos tik į įkraunamus įrenginius. Pats repelentas, esantis plokštelėse ir kasetėse yra toks pats, tiesiog nuo įrenginio modelio skiriasi šilumos, reikalingos repelentui pasklisti aplinkoje, išgavimo būdas – šiluma išgaunama arba įkrautos baterijos pagalba, arba dujų balionėlio pagalba. Viena plokštelė veikia apie 4 val, viena kasetė – apie 40 val.

Lyginant plokštelių ir kasečių kainas, tai gali pasirodyti, kad pigesnis yra modelių, naudojančių dujų balionėlius, eksploatavimas, nes plokštelės kaina vienai valandai yra mažesnė, nei kasečių. Tačiau tam, kad suprastume tikrąją eksploatavimo kainą ir galėtume palyginti skirtingus modelius, reikėtų kartu priskaičiuoti ir dujų balionėlio kainą. Susumavus balionėlio ir plokštelės kainą valandai gaunama kaina yra identiška, kaip ir repelento kasetės kaina valandai.

Tad ne pagal repelento tipą reikėtų įrenginį rinktis, o pagal tai, kur ir kiek planuojate Thermacell naudoti.

  • Modeliai, naudojantys dujų balionėlį labiausiai tinka tiems, kurie daug laiko leidžia gamtoje, kur nėra galimybės įkrauti prietaisą.
  • Jei naudotis šiuo įrenginiu planuojate tik namų terasoje ar bet kur, kur lengvai turėsite elektros šaltinį, galite rinktis įkraunamą Thermacell modelį. Mano akiai įkraunami įrenginiai atrodo kiek stilingesni, tad jei jums svarbus ne tik funkcionalumas, bet ir grožis, greičiausiai rinksitės iš įkraunamų įrenginių.
Thermacell ir išmanūs įrenginiai

Thermacell ir išmanūs įrenginiai

Thermacell taip pat jau turį modelį, kuris puikiai veikia susietas su tokiomis sistemomis kaip „Alexa“ ir „Google assisttant“. Tai visai patogu, nes galite Thermacell įjungti bei išjungti išmanaus telefono bei virtualaus asistento pagalba tiesiog balsu. Beje, taip pat šis modelis turi ir išmaniąją aplikaciją mobiliesiems telefonams, o joje galite matyti repelento likutį, baterijos įkrovos lygį, taip pat galite suplanuoti Thermacell veikimo tvarkaraščius.

Asmeninė patirtis

Kai apie Thermacell įrenginius išgirdau pirmą kartą, žiūrėjau gana skeptiškai. Vis tik nemažai skirtingų repelentų bei įrenginių jau buvo išbandyta anksčiau ir nei vienas neveikė taip gerai, kaip žadėjo ant pakuočių esantys aprašymai. Todėl ir šio įrenginio įsigyti visiškai neskubėjau. Tačiau pakeitus gyvenamąją vietą ir susidūrus su dideliu kiekiu uodų ėmiau ieškoti efektyvių būdų kovoje su jais.

Dar kartą išbandžiau eterinių aliejų mišinius, purškiamus repelentus, kol vieną vakarą, kaimynams pakvietus pavakaroti terasoje, likau maloniai nustebina, kaip puikiai veikia būtent Thermacell. Tą vakarą vos vienas ar du uodai zyzė į ausį. Aplinkoje tvyrojo ramybė be įkyraus zyzimo ir bandymo įsisiurbti į lengviau pasiekiamą kūno vietą. Tad ilgai nedvejodama priėmiau sprendimą, kad štai pagaliau atradau, kas tikrai puikiai veikia ir yra verta kiekvieno išleisto cento kovoje su uodais.

Thermacell

Šaltiniai:
https://www.familyhandyman.com/article/thermacell-mosquito-repeller-review/
https://thermacellrepellents.com.au/faqs/
https://reviewed.usatoday.com/home-outdoors/features/thermacell

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *