Skip to content

Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 

  • by
Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Jei manėte, kad neturite vietos nuostabiai šluotelinei hortenzijai, teks pagalvoti dar kartą. Bobo hortenzija yra viena tų, kuriai tikrai rasite vietos savo gėlyne. Šio prekinio ženklo hortenziją lengva įsimylėti, nes ji apsipila nuostabiomis žiedų kekėmis, o kompaktiška forma telpa itin nedidelėje erdvėje. Be to, Bobo hortenzija dar ir priežiūros nereikalauja – ją nepaprastai lengva auginti. Štai tokiais pranašumais pasižymi šioji hortenzija, bet praplėsime sąrašą dar geresnėmis ypatybėmis. 

Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 

Bobo hortenzija ir jos charakteristika 

Patogumo dėlei taip vadinama Bobo hortenzija iš tikrųjų yra šluotelinės hortenzijos „Ilvobo“ veislė, kurios prekinis ženklas yra Bobo® (Hydrangea paniculata „Ilvobo“). Tai sodininkų itin mėgstama hortenzijos veislė dėl jos mini išvaizdos – šis krūmas yra bene žemiausias iš visų hortenzijų. Ši nykštukinė veislė siekia tik 0,76–0,9 m aukštį ir 0,9–1,2 m plotį. „Bobo“ auga palyginti lėtai, bet savo tikrąjį aukštį pasiekia po 2–3 metų. 

Augalas pasižymi unikalios struktūros žiedais, kurie nepanašūs į kitų hortenzijų. Žiedynai esti kūgio pavidalo, baltos, o sezonui įsibėgėjus įgauna rausvą arba raudoną atspalvį. Šluotelės yra stambios, siekiančios 25 cm ilgį, kurios žydi liepą–rugsėjį, kartais net spalį. Be to, šluotelių būna tiek daug, kad beveik nesimato žaliosios krūmo dalies ir lapų! Dar viena išskirtinė savybė – žiedų spalvos pokyčiai nepriklauso nuo dirvos pH, kas būdinga kai kurioms kitoms hortenzijoms. 

Stebina tai, kad Bobo hortenzija yra labai atspari šalčiui ir geriausiai auga vėsesnio klimato kraštuose (3–7 atšiaurumo zonose). 

Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 

Kaip auginama Bobo hortenzija? 

Jeigu esate patyręs hortenzijų augintojas, tai „Bobo“ hortenziją auginti jums bus dar paprasčiau. Ši veislė yra nelepi, nekaprizinga, atspari šalčiui, kenkėjams, ligoms, netgi toleruoja druskingas vietas. 

Vieta. „Bobo“ hortenzija auga pilnoje saulėje ar vietoje su daliniu pavėsiu. Idealiausia, jei per dieną augalas gautų 6 valandas saulės šviesos. 

Dirva. Tinka bet kokios struktūros dirva, kuri yra vidutiniškai drėgna, bet gerai drenuota. Kaip ir daugeliui hortenzijų, šiai taip pat labiau tinka rūgštesnė dirva su pH 5,8–6,2. 

Sodinimas. Sulaukite tinkamo laiko, kada sodinti hortenzijas, ir tada imkitės darbo. Pavasarį arba rudenį pakaks gėlyne iškasti dvigubai platesnę už šaknų gumulą duobę ir į ją įsodinti hortenziją. Vėliau augalą perai palaistykite. 

Auginimas vazone. Dėl sąlyginai miniatiūrinės išvaizdos, Bobo hortenzija kuo puikiausiai jaučiasi auginama ir vazone. Jei parinksite tinkamo dydžio indą, ji ten sėkmingai gyvuos daugybę metų. Sodinkite hortenziją į vienu ar dviem dydžiais didesnį už originalų vazoną (tas, kuriame augo ją įsigyjant). Geriausiai tinka terakotos vazonas su didelėmis drenažo angomis dugne ir turintis platų, plokščią pagrindą. Jį pripildykite įprastu gėlėms skirtu substratu.

Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 

Šluotelinės hortenzijos Bobo priežiūra 

Laistymas. Augalas netoleruoja drėgmės pertekliaus, bet dirva turėtų būti vidutiniškai drėgna. Nors sausi orai neturėtų pakenkti Bobo hortenzijai, tačiau dėl ilgai trunkančios sausros gali pradėti ruduoti ar nuvysti žiedai. Tad sausros laikotarpiu pasirūpinkite laistymu. 

Mulčiavimas. Tai naudingas etapas, neleidžiantis greitai išgaruoti drėgmei ir padeda slopinti piktžoles, tad Bobo hortenziją mulčiuokite organinėmis medžiagomis. 

Tręšimas. Jei reikia, Bobo hortenziją tręškite vieną kartą ankstyvą pavasarį rožių trąšomis. Pasodinus augalą derlingoje dirvoje, papildomai tręšti jo nereikia. 

Genėjimas. Krūmas žiedus krauna kasmet ant naujų ūglių, tad rudenį po vegetacijos arba ankstyvą pavasarį prieš naują augimą galite nukarpyti visus stiebus, palikdami kelis centimetrus virš žemės. Bet jeigu genėti nenorite – nieko tokio, likę stiebai tarnaus kaip atrama naujiems ūgliams. 

Bobo hortenzija – kodėl ji verta dėmesio ir kuo ji išskirtinė? 
Hortenzijų genėjimas: kuo skiriasi šluotelinių hortenzijų genėjimas nuo didžialapių?
Hortenzijos: nors nereikalauja daug priežiūros, bet rudenį vis tiek nepamirškite jų paruošti žiemai

Šaltiniai:
https://hydrangea.com/products/bobo-panicle-hydrangea
https://www.epicgardening.com/bobo-hydrangea/
https://www.thespruce.com/bobo-hydrangeas-dwarf-type-offers-compact-alternative-4125546

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Rodyti visus komentarus
0
Norėtųsi Jūsų minčių, pakomentuokitex