Skip to content

Netikėčiausi naminiai vaistai nuo kosulio iš savo sode užaugintų gėrybių

Netikėčiausi naminiai vaistai nuo kosulio iš savo sode užaugintų gėrybių
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Artėjant šaltajam sezonui kasdien aktualesnis tampa kosulio gydymas. Labai smagu, kad vis daugiau žmonių ieško pagalbos gamtos vaistinėlėje, negu renkasi gerti saujas tablečių. Ieškančius daugiau informacijos apie gydymasi natūraliais būdais galiu pradžiuginti, kad jums pagelbėti gali ne tik vaistažolių arbatos, bet ir daržovės ar net gėlės – tai puikūs naminiai vaistai nuo kosulio, užauginti savam darže ar namuose ant palangės.

Bulvių kompresas nuo kosulio

Šis kompresas – nepamainomas pagalbininkas esant sausam kosuliui. Jį pasigaminti labai paprasta. Jums reikės:

  • 2-3 virtų bulvių;
  • gabalėlio marlės;
  • virtuvinio rankšluosčio.

Išvirtas bulves galite šiek tiek susmulkinti ir dar karštas susukti į marlę. Po to, įsukę jas į virtuvinį rankšluostį, užsidėkite ant krūtinės. Bulvės labai ilgai išlaiko šilumą taip suaktyvindamos kraujotaką, o tai leidžia kvėpavimo takams aktyviai valytis.

Svarbu! Ką tik pagamintas kompresas yra labai karštas, todėl būkite atsargūs, kad nenudegtumėte. Taip pat labai svarbu jo nedėti širdies plote.

Aš, be vaistažolių arbatų, dažniausiai sau ir savo šeimai, esant sausam kosuliui, dedu šį bulvių kompresą. Man jis labai patinka, o svariausia, kad padeda.

Svogūnas nuo kosulio

Svogūnas nuo kosulio

Svogūnas pasižymi švelniu antibakteriniu poveikiu. Jis gali skystinti skreplius, skatinti atsikosėjimą, šalinti toksines medžiagas iš organizmo ir mažinti gleivinės uždegimą. Ši daržovė naudinga ne tik žalia, bet ir kepta bei virta, nes termiškai apdorojant išsaugo savo savybes. Dėl fitoncidų ir gausaus vitaminų bei mineralų kiekio svogūnas gali malšinti kosulio priepuolius ir pagreitinti sveikimą. Norėdami greičiau atsikratyti kosulio, galite išbandyti labai paprastą receptą.

Jums reikės:

  • 3-4 vidutinio dydžio svogūnų;
  • 200 ml šiek tiek pašildyto medaus;
  • 1 litro vandens.

Pakankamai smulkiai supjaustykite svogūnus, sudėkite medų ir supilkite vandenį. Viską pavirkite ant silpnos ugnies 40 minučių. Po to atvėsinkite ir perkoškite per sterilią marlę. Vienkartinė tokio gėrimo dozė – 1-2 šaukšteliai. Vartoti galite kas 3 val., bet ne ilgiau kaip 10 dienų.

Česnakas nuo kosulio

Česnakas nuo kosulio

Šis svogūno giminaitis turi begalę vitaminų, mineralų ir skaidulų. Česnako nauda sveikatai – didžiulė, todėl česnakas taip vertinamas liaudiens medicinoje, taip pat česnakas auginamas kiekviename darže. Vienoje česnako galvutėje yra iki 10 mg vitamino C! Mechaniškai veikiant česnaką (pjaustant, malant ar tiesiog kramtant) sunaikinamos jo ląsteles ir dėl to susidaro alicinas – natūralus antibiotikas. Alicino poveikis žmogaus organizmui yra panašus į antibiotikų poveikį. Jis pasižymi baktericidiniu ir priešgrybeliniu poveikiu. Neretai česnakas vadinamas natūraliu antibiotiku. Dėl šių savybių jis gali būti puikus pagalbininkas kovojant su kankinančiu kosuliu.

Nors česnaką ir mėgstate – gerti jo sultis ar arbatą gali tapti tikru iššūkiu. Sutikite, kad jo skonis ir kvapas geras, kol jo nepadaugini. Todėl paprasčiau nuo kosulio gelbėtis česnakiniu kompresu.

Jums reikės:

  • 1 česnako galvutės,
  • 3-4 valgomųjų šaukštų sviesto (kiekis priklauso nuo česnako kiekio, nes maišysite juos santykiu 1:1),
  • gabalėlio marlės.

Sviestą ištirpinkite, o nuluptas česnako skilteles labai gerai susmulkinkite. Viską gerai sumaišykite. Marlę sulankstykite 3-4 sluoksniais, pamirkykite ją česnako ir sviesto mišinyje ir užsidėkite ant krūtinės. Kompresą laikykite pora valandų.

Svarbu! Prieš dėdami kompresą, įsitikinkite, kad ant odos nėra sužalojimų (įbrėžimų, alerginių bėrimų ir panašiai). Stebėkite savo pojūčius. Jei jaučiate nemalonų deginimą, kompresą nusiimkite, jo likučius nuplaukite vėsiu vandeniu ir šios priemonės kosuliui gydyti daugiau nenaudokite.

Taip pat labai svarbu, kad nedėtumėte šio kompreso jeigu karščiuojate.

Juodasis ridikas nuo kosulio
Juodasis ridikas nuo kosulio

Juodasis ridikas nuo kosulio

Tarp natūralių ir laiko patikrintų priemonių nuo kosulio ypatingą vietą užima juodasis ridikas su medumi. Šis receptas perduodamas iš kartos į kartą nepakitęs, galintis užtikrinanti puikų rezultatą – greitą išgydymą.

Gydomojo mišinio sudėtis lemia ypatingas jo savybes. Juodasis ridikas kartu su medumi gali įveikti kosulį esant ne tik lengvam peršalimui, bet ir įsisenėjusiam bronchitui. Kokliušą, balso susilpnėjimą, kitus viršutinių kvėpavimo takų sutrikimus galima pabandyti gydyti šiuo liaudyje seniai žinomu vaistu.

Juodasis ridikas turi daug kalcio, kalio, geležies ir eterinių aliejų, kurie lemia jo baktericidinį veikimą. Lizocimas naikina kai kurių mikroorganizmų ląstelių sieneles, mažina uždegimą, skystina skreplius ir skatina jų išsiskyrimą. Vitaminai C ir B6 padeda įveikti kosulį ir palengvina peršalimo ligų eigą.

Kosuliui gydyti geriausia įsigyti gegužės mėnesio medaus, nes jis pasižymi ryškiu priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu. Ridikai turėtų būti švieži, naujo derliaus, geriausia auginti savo darže, nenaudojant cheminių trąšų, herbicidų ir kitų sintetinių cheminių junginių.

Jums reikės:

  • 1 ridiko;
  • 2 arbatinių šaukštelių medaus.

Ridiką gerai nuplaukite, nulupkite odelę ir sutarkuokite smulkiausia tarka. Marlės pagalba iš gautos masės išspauskite sultis ir sumaišykite jas su medumi. Kai tik medus visiškai ištirps ridiko sultyse, vaistas bus paruoštas. Vartoti galite po 1 arbatinį šaukštelį prieš valgį, 3 kartus per dieną.

Alijošius nuo kosulio

Alijošius nuo kosulio

Alijošiaus minkštime yra komponentų, padedančių skystinti ir šalinti bronchuose besikaupiančias gleives, taip pat B grupės vitaminų, askorbo rūgšties, retinolio, vitamino E. Dėl aminorūgščių, mineralų ir vitaminų derinio alijošiaus lapų sultys gali padėti išgydyti vaikų ir suaugusiųjų kosulį. Šio augalo sultys pagreitina pažeistų audinių atkūrimo procesą, mažina patinimą ir uždegimą, sukuria apsaugą nuo virusų.

Žinoma, alijošiaus vartojimas negali pakeisti gydytojo paskirto gydymo kurso, tačiau šio augalo sultys gali būti vartojamos ankstyvosiose, tokių ligų pasireiškimo stadijose kaip: bronchitas, tonzilitas, rinitas, tracheitas, laringitas, faringitas.

Nepaisant daugybės alijošiaus naudingų savybių, yra išimčių, kada šio augalo vartojimas gali pakenkti. Tai:

  • pavienės alerginės reakcijos;
  • lėtinių kvėpavimo takų ligų paūmėjimas;
  •  nėštumas;
  •  virškinimo trakto ligos;
  •  širdies ir kraujagyslių ligos.

Kosuliui gydyti geriausiai tinks trejų metų augalas, o lapus pjaukite nuo apačios, pačius storiausius. Nupjautus lapus nuplaukite po tekančiu vandeniu, žirklėmis pašalinkite dyglius, nulupkite odelę, o minkštimą įdėkite į šaldytuvą bent 2-3 dienoms. Šio augalo sultis galite vartoti grynas. Tam minkštimą supjaustykite nedideliais gabalėliais ir sutrinkite trintuvu. Gautą košelę išspauskite per marlę. Vartoti galite 3-4 kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį, 20 minučių prieš valgį.

Jei kelis kartus per dieną skalausite gerklę šviežiai išspaustomis alijošių sultimis, galite atsikratyti sauso kosulio.

Svarbu! Vaikams iki 14 metų nerekomenduojama vartoti šviežiai išspaustų alavijų sulčių.

Putino uogos

Putino uogos nuo kosulio

Kvėpavimo takų infekcijas dažnai lydi užsitęsęs ir skausmingas kosulys, kuris ilgai nepraeina. Panaši problema kyla ir sergant lėtiniu bronchitu. Norėdami palengvinti būklę ir sušvelninti kosulį, vartokite putino uogas. Jos puikiai tiks ir suaugusiems ir vaikams.

Jums reikės:

  • 2 valgomųjų šaukštų putino uogų;
  • 200 ml verdančio vandens;
  • dubenėlio;
  • puodelio, gėrimo paruošimui.

Nuplautas uogas kartu su sėklomis sutrinkite dubenyje iki purios masės. Į paruoštą masę supilkite verdantį vandenį, įdėkite į puodą su karštu vandeniu ir pašildykite 15 minučių. Po to gėrimą atvėsinkite, perkoškite ir atskieskite stikline šilto virinto vandens. Gerti galite po trečdalį stiklinės 4 kartus per dieną.

Autoriaus trigrašis

Esu liaudies medicinos šalininkė, todėl šie kosulio gydymo būdai man ne naujiena. Kviečiu ir jus išbandyti natūralius vaistus nuo kosulio. Žinoma, visada atsižvelkite į savo savijautą, kūno pojūčius ir būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Tikiu, kad tikrai sėkmingai galėsite suderinti tradicinę ir liaudies mediciną.

Šaltiniai:
https://agronom.expert/posadka/ogorod/amarillisovye/luk/kak-vylechit-kashel.html
http://prosto-mariya.ru/chernaya-redka-s-medom-ot-kashlya-lekarstvo-na-vse-vremena_1420.html https://selo.guru/rastenievodstvo/sukkulenty/aloe/poleznye-i-lechebnye-svojstva/
https://mykashel.ru/narodnye/kalina-ot-kashlya.html#i-3

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Rodyti visus komentarus
0
Norėtųsi Jūsų minčių, pakomentuokitex