Skip to content

Žalių pomidorų uogienė ir jos variacijos: apelsinai suteiks papildomą skonio atspalvį. Verta paragauti!

Žalių pomidorų uogienė ir jos variacijos: apelsinai suteiks papildomą skonio atspalvį. Verta paragauti!
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Į pabaigą eina pomidorų sezonas ir liko žalių neprinokusių pomidorų, tačiau nežinote ką su jais daryti? Klasikinis sprendimas būtų pomidorus tiesiog sudėti į dėžutes tarp laikraščių ir leisti jiems prinokti tamsoje. Tokiu būdu šiek tiek išsaugosite vasaros aromato, tačiau neilgam. O gal geresnis sprendimas būtų žalių pomidorų uogienė? Skamba gana keistai, bet išbandyti tikrai verta. Tokiu būdu ne tik nereikės išmesti žalių pomidorų, bet ir turėsite puikų gardėsį žiemai. Išbandykite receptus ir tikrai nustebsite kaip galima nuostabiai išnaudoti visas daržo gėrybes.

Klasikinė žalių pomidorų uogienė

Jei mėgstate pikantiško skonio uogienę, į ją galite įdėti truputį čili pipiro arba imbiero, o jei norite švelnesnio skonio, tada galite naudoti obuolį arba kriaušę. Čia taip pat labai tiks prieskoniai, cinamonas ir gvazdikėliai.

Žalių pomidorų receptai

Ingredientai:

Gaminimas:

  1. Nuplautus ir nusausintus pomidorus supjaustykite smulkiomis skiltelėmis, suberkite į puodą.
  2. Pomidorus apšlakstykite citrinos sultimis, apiberkite cukrumi, išmaišykite ir palikite stovėti per naktį vėsioje vietoje.
  3. Rytojaus dieną puodą statykite ant viryklės ir vis pamaišydami kaitinkite ant vidutinio stiprumo ugnies 20–25 minutes, kol uogienė sutirštės.
  4. Karštą uogienę supilstykite į švarius, iškaitintus stiklainius ir užsukite švariais steriliais, sandariais dangteliais. Stiklainius apverskite ir palikite visiškai atvėsti.
  5. Atvėsusią uogienę laikykite tamsioje, vėsioje vietoje.
Žalių pomidorų uogienė

Žalių pomidorų uogienė su apelsinais ir įvairiais prieskoniais

Šios uogienės skonis tikrai originalus, saldus, šiek tiek primenantis agrastus ar kivius. Žalių pomidorų uogienė bus puikus priedas prie šaltos mėsos, ypač žvėrienos ir sūrių. Be to, ji tinka ir bandelių įdarams, pertepti pyragus, tiekti su blynais ar tiesiog užsitepti ant skrebučio riekelės.

Ingredientai:

  • 1,5 kg žalių pomidorų
  • 500 g cukraus
  • 1 vnt. apelsino
  • 1 vnt. citrinos
  • 5 g imbiero šaknies
  • 1 vnt. čili pipiro (mažo)
  • 5 kardamono sėklų
  • Žiupsnelio jūros druskos

Gaminimas:

  1. Pomidorus nuplaukite ir nusausinkite.
  2. Žalius pomidorus supjaustykite smulkiomis skiltelėmis.
  3. Į didelį puodą sudėkite paruoštus pomidorus ir užberkite cukrumi.
  4. Nuplaukite apelsiną ir citriną, nusausinkite, nutarkuokite žieveles, išspauskite sultis ir sudėkite viską į pomidorus.
  5. Išmaišykite ir palikite stovėti per naktį vėsioje vietoje.
  6. Rytojaus dieną į puodą su pomidorais sudėkite tarkuotą imbierą, smulkintą čili pipirą ir kardamono sėklas bei įberkite žiupsnelį druskos.
  7. Paruoštą pomidorų su prieskoniais masę užvirkite, sumažinkite kaitrą ir virkite iki norimos konsistencijos nuo pusvalandžio iki kelių valandų. Išvirusi uogienė taps žalsvai gintarinės spalvos.
  8. Karštą uogienę supilkite į iškaitintus stiklainiukus ir užsukite sandariais, karštu vandeniu nuplikytais dangteliais.
  9. Apverskite stiklainius dangteliais žemyn ir palikite atvėsti.
  10. Atvėsusią žalių pomidorų uogienę laikykite tamsioje vėsioje vietoje.
Žalių pomidorų uogienė su apelsinais

Žalių pomidorų džemas

Neįprastai skambantis žalių pomidorų džemas nuostabiai tinka prie paukštienos patiekalų. Jo skonis karčiai saldus, todėl tiks ir su įvairiais sūriais patiekti ar naudoti kaip įdarą pyragėliams.

Ingredientai:

  • 1 kg žalių pomidorų
  • 500 g cukraus
  • 2 vnt. apelsinų
  • 5 v. š. sodos

Gaminimas:

  1. Pomidorus nuplaukite ir nusausinkite.
  2. Nuplautus pomidorus sutarkuokite burokine tarka ar virtuviniu kombainu, kuris turi burokinės tarkos geležtę.
  3. Tuomet gautus tarkius sudėkite į puodą, kuriame virsite žalių pomidorų džemą.
  4. Apelsinus prieš naudojant apie 15 min. pamirkykite sodos tirpale (5 v. š. 1 l vandens), tokiu būdu iš žievės pasišalina chemikalai, kuriais vaisiai būna nupurkšti.
  5. Apelsinus perplaukite švariu vandeniu ir sutarkuokite ta pačia tarka.
  6. Tarkius pilkite į pomidorų masę, permaišykite ir junkite pačią mažiausią kaitrą, pridenkite dangčiu taip, kad būtų plyšys garams išeiti. Palikite 4-5 val. virti. Kartas nuo karto permaišykite.
  7. Kai masė sutirštėja, suberkite cukrų. Neatsitraukite nuo puodo, maišykite, kol cukrus ištirpsta, tai trunka apie 15-20 min.
  8. Karštą džemą supilkite į švarius iškaitintus stiklainius ir užsukite sandariais, karštu vandeniu nuplikytais dangteliais.
  9. Apverskite stiklainius dangteliais žemyn ir palikite atvėsti.
  10. Atvėsusį žalių pomidorų džemą laikykite tamsioje vėsioje vietoje.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
author avatar
Egidija Indulytė
Didžiąją vaikystės ir jaunystės dalį praleisdavau kaime, gamtoje, tad jau čia prasidėjo mano pažintis ir meilė augalams bei gamtai. Dabar esu kvalifikuota dietistė, padedu kitiems atrasti sveikesnį gyvenimo būdą, meilę maistui, susidraugauti su savo kūnu ir sveika mityba. Juk gamta ir sveikata – neatsiejami dalykai. Vienas didžiausių mano hobių - maisto gaminimas. Tai tarsi mano meditacija. O kiekvienas parašytas straipsnis - tai lyg artimesnis prisilietimas prie gamtos ir jos kuriamų stebuklų, didelis malonumas, žinių pritaikymas bei tobulėjimas. Esu labai laiminga, kad galiu užsiimti mylima veikla ir tuo kas mane labai džiugina. Savo Instagram paskyroje „egidijain“ dalinuosi sveikų ir gardžių receptų idėjomis, sveikatos ir mitybos patarimais bei sudarau individualius mitybos planus, dėl kurių susisiekti galite užsukę į mano Instagram paskyrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *