Skip to content

Kristalai augalų priežiūroje – mitas ar nauja realybė? Patarimai, kaip ir kokius kristalus naudoti

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Mūsų daržininkystės ir sodininkystės rutinai bene didžiausios įtakos turi gamta. Esame priklausomi nuo orų, dirvožemio ir temperatūros, netgi sezoniškumo, kurie lemia vienus ar kitus įpročius. Mūsų protėviai tikėjo mėnulio ciklo įtaka, dvasiomis, talismanais bei prietarais, galinčiais nulemti augalų sodinimo ir augimo sąlygas, derliaus gausumą. Kristalai – dalis tos pasaulėžiūros. Nuo seno kristalai buvo religinių ir gydomųjų praktikų dalis; buvo tikima, kad jie gali sutelkti ir nukreipti energiją naudingais būdais. Kaip kristalai veikia augalus ir kur juos panaudoti sodininkystėje – skaitykite plačiau straipsnyje.

Kristalai: madinga paikystė ar apčiuopiamą naudą kuriantys akmenys?

Kristalų ir kitų brangakmenių naudojimas dėl jų gydomosios energijos nėra tik Naujojo amžiaus mada. Amerikos indėnų šamanai ir kiti liaudies medicinos atstovai jau tūkstančius metų remiasi šių akmenų galia. Buvo tikima, kad skirtingi kristalai pasižymi skirtingomis gydomosios savybėmis. Jie buvo naudojami žmonių, gyvūnų bei augalų gydymui ir priežiūrai. Naudoti kristalus ir kitus brangakmenius gydymui vis dar populiaru tarp holistinės medicinos gydytojų.

Skirtingi akmenys simbolizuoja keturis elementus (žemę, vandenį, ugnį ir orą), suteikdami sodui harmonijos ir pusiausvyros jausmą, tai ypač svarbu, jei kuriate zen ar meditacijos sodą.

Tinkamai parinkti kristalai gali paveikti aplinkos energetiką, o jų turima galia gali paveikti augalus, nesvarbu, padėtumėte kristalus šalia jų ar užkastumėte greta.

Net jei netikite gydomąja kristalų galia, kristalai jūsų sodui gali suteikti dekoratyvumo, juos galite panaudoti kuriant paukščių girdyklą ar maudyklą, sukulentų darželiuose ar kurdami pasakų sodą.
Dideli kristalai gali būti išdėstyti jūsų gėlių darželyje, kaip puošmenos ar naudojami takams bei pakeltoms lysvėms pažymėti.

Kristalai

Kristalai: ką apie juos kalba mokslininkai?

Kristalai – tai akmenys, pasižymintys fizikinėmis savybėmis, pavyzdžiui, specifine atomų formacija ar išsidėstymu, turinčiu įtakos šviesos lūžiui, elektros krūviui ir kt. Gydymas kristalais pabrėžia šias savybes ir tai, kaip jos gali paveikti žmogaus kūno vibracijas, elektros krūvį ir funkcionalumą. „Šias vibracijas ir dažnius taip pat galima suprasti kaip qi, arba gyvybinę energiją, kuri sudaro kiekvieną gyvą būtybę“, – aiškina kinų medicinos gydytoja, „JBKWellness Labs“ įkūrėja Jenelle Kim.

„Rūpinimasis augalais yra ne tik raminantis pomėgis, bet ir puikus būdas pakelti energijos lygį, o kai kurie sumanūs vartotojai dabar žengia dar toliau ir savo augalų gydomąsias galias sustiprina juose esančiais kristalais“, – sako medicinos mokslų daktaras Nathan Raab.

Ši tendencija prasidėjo, kai Tanya Lichtenstein savo knygoje „Kosminė botanika“ pirmą kartą aprašė „kristalų botaniką“: Joje pristatoma, kaip suvienyti augalus ir kristalus, kad būtų sustiprinta energija. Nuo to laiko žmonių, atrandančių gydomąją galią, kurią gali suteikti kristalai, vis daugėja.

Kristalai augalų priežiūroje. Nuo ko pradėti?

Įtraukti kristalus į augalų priežiūrą – tai atsakingas, nelengvas procesas, ypač, jei esate tik pradedantysis. Visų pirma, turite žinoti, kokie kristalai yra tinkamai vieniems ar kitiems augalams, taip pat svarbu žinoti, kokiam tikslui naudosite kristalus. Pavyzdžiui, jei ieškote kristalo sukulentų darželiui – jums geriausiai tiks kvarcas, o jei norite kristalo apsaugai – rinkitės tigro akį.

Kristalus galite padėti arba užkasti šalia augalo, tačiau verta įsidėmėti, kad ne visi kristalai gali būti saulės šviesoje ar turėti sąlytį su vandeniu, pavyzdžiui, angelitas, reaguodamas su vandeniu, gali virsti gipsu. 

Kitas būdas panaudoti kristalus augalų priežiūroje – tai ištirpinti juos vandenyje, tačiau norime atkreipti jūsų dėmesį, kad ne visi kristalai yra tirpūs vandenyje. Taip pat verta įsidėmėti, jog laistyti augalus su vandenyje ištirpusiais kristalais reikia atsakingai, nes per didelis kiekis gali pridaryti augalams daugiau žalos, nei naudos.

Kristalai augalų priežiūroje

Kaip suaktyvinti gydomąsias kristalų galias?

Naudojant kristalus būtina apgalvoti, kaip aktyvuosite kristalų gydomąsias energijas. Vienas iš būdų tai padaryti – naudoti garso dubenį arba dainuojantį dubenį. Šių dubenų skleidžiamas garsas padeda išvalyti ir išgryninti kristalus.

Jei neturite garso dubens, kristalus galite suaktyvinti balsu. Tai galite padaryti kalbėdami teigiamus teiginius arba intencijas virš kristalų. Kristalų lazdelė taip pat padeda nukreipti kristalų energijas į žemę. Tai ypač naudinga, jei norite apsaugoti augalus nuo kenkėjų ar ligų.

Norėdami pradėti naudoti kristalus, intuityviai pasirinkite vieną ar du. Išsirinkę kristalus, išvalykite juos pasirinktu metodu. Tuomet  padėkite kristalus sode ar darže, tokioje vietoje, kur jie bus veikiami saulės šviesos. Palikite kristalus pasirinktoje vietoje bent 24 valandoms, kad jie įkaistų saulėje. Praėjus 24 valandoms, kristalus galite nuimti arba palikti vietoje.

Geriausi kristalai jūsų augalų priežiūrai

Kristalai, kaip ir augalai, pasižymi skirtingomis savybėmis ir charakteristikomis. Kristalų naudojimas augalų priežiūroje ne tik sustiprina jų gydomąsias savybes, bet kartu stiprina ir jūsų ryšį su žeme.
Pateikiame sąrašą geriausių kristalų, tinkančių augalų priežiūrai.

Skaidrusis kvarcas

Skaidrusis kvarcas, dar vadinamas Meistro akmeniu, yra labiausiai paplitęs kristalas mūsų planetoje.
Skaidrusis kvarcas gali suteikti gyvybingą augimo postūmį jūsų augalams ar dirvožemiui, jei bus padėtas šalia jų. Jis laikomas vienu geriausių augalams skirtų gydomųjų kristalų. Taip pat, padėję skaidraus kvarco gabalėlį kartu su kitais sodo kristalais, sustiprinsite pastarųjų energiją.

Nustatyta, kad skaidrusis kvarcas yra naudingas pomidorų augalams, nes padeda išvengti kenkėjų ir ligų, pavyzdžiui, maro.

Rožinis kvarcas

Rožinis kvarcas yra rožinis kristalas, kuris, kaip tikima, skatina meilę, taiką ir harmoniją. Jis pasižymi švelnia energija, skatinančią emocinį gydymą, todėl yra idealus kristalas, kurį galima dėti į augalų dirvą arba šalia daržo. Jis taip pat gali pritraukti naudingų vabzdžių, pavyzdžiui, bičių ir drugelių, būtinų apdulkinimui.

Rožinio kvarco panaudojimas sode gali padėti prikelti su sunkumais kovojančius augalus. Tiesiog padėkite akmenį prie sunkiai augančio augalo šaknų. 

Rožinis kvarcas neturėtų būti laikomas tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad išsaugotų rausvą spalvą.

Samanų agatas

Sodininko akmeniu vadinamas, samanų agatas padeda augalams klestėti. Su šiuo žalios spalvos kristalu siejamos augimo, gausos ir gydymo savybės.

Samanų agatas ne tik atgaivina ir praturtina nuskurdintą dirvožemį, bet ir gali pagydyti pervargusį ar nustekentą dirvožemį, jei jį užkasite jame. Dėl savo švelnios energijos, kuri veikia lėčiau nei kitų kristalų, šis kristalas atkuria energijos pusiausvyrą ir stiprina bet kokią aplinką, kurioje jis padėtas.

Maži poliruoti samanų agato gabaliukai yra puikus akcentas kaktusų ir sukulentų soduose arba pasakų soduose. Jei norite, kad jūsų kieme ar pasakų sode apsigyventų gamtos dvasios, pasistatykite jame samanų agato kristalą.

Tigro akis

Tigro akis yra drąsos ir stiprybės akmuo. Tigro akis skatina stiprių šaknų augimą, harmoniją ir sėkmę sode. Tigro akis taip pat pasižymi didele apsaugine energija, o tai reiškia, kad ji gali apsaugoti jūsų augalus nuo bet kokios žalos – aplinkos, dvasinės ar kitokios.

Jei nerimaujate dėl augalų šaknų augimo, padėkite tigro akį tose vietose, kurias norite sustiprinti. Tai senovinis triukas, padedantis šaknims augti stipriau ir gyvybingiau.

Juodasis turmalinas

Kaip ir tigro akis, juodasis turmalinas turi apsauginių savybių. Tai geras pasirinkimas norint apsaugoti sodą nuo kenkėjų ar smalsių kaimynų. Šis kristalas sugeria neigiamą energiją.

Jei turite augalą, kuriam nesiseka, padėkite turmaliną į vazoną kartu su juo ir leiskite, kad lengvos gydomosios vibracijos ištrauktų jį iš energetinio nuosmukio.

Ametistas

Ametistas, žinomas dėl savo raminamųjų savybių, yra puikus akmuo, kurį galite įsidėti į darbo rūbų kišenę, prieš išsiruošdami į sodą ar daržą. Jis gali padėti sumažinti jūsų stresą, kol dirbsite.

Taip pat manoma, kad jis skatina augalų augimą ir gerina bendrą sodo sveikatą. Ametistas yra kvarco rūšis, turinti geležies, kuri padeda skatinti fotosintezę, todėl jūsų augalai geriau auga. Jis taip pat sugeria neigiamą energiją, todėl yra idealus kristalas, kurį galima dėti į augalų dirvožemį.

Citrinas

Citrinas dėl savo magnetinių vibracijų ir gausos atnešimo dar vadinamas pirklių akmeniu. Jo aukštos vibracijos energija skatina augimą ir derlingą dirvožemį, jis taip pat žinomas dėl savo gebėjimo valyti ir išgryninti aplinką.

Dėl pastarųjų savybių, citrinas puikiai tinka sodininkams, norintiems sukurti pozityvią ir energijos suteikiančią erdvę. Citrinas puikiai tinka įvairiose vietose – nuo lysvių iki vazonų. Jis praskaidrins bet kokią erdvę savo ryškiu geltonu atspalviu, pritrauks laimę ir neutralizuos negatyvumą bei užterštumą.

Norėdami į savo sodą pritraukti gausą ir turtus, padėkite citriną kairiajame galiniame kampe, o jei norite, kad augalai vešėtų ir klestėtų, tuomet padėkite šalia jų.
Citrinui taip pat, kaip ir rožininiam kvarcui, nėra palanki tieisoginė saulės šviesa, dėl kurios jis gali išblukti.

Mėnulio akmuo

Vienas svarbiausių kristalų pasaulyje yra mėnulio akmuo. Pasak legendos, jis simbolizuoja naują pradžią ir energijos semiasi iš mėnulio. Šis pieno spalvos brangakmenis ne tik ramina, bet ir simbolizuoja vaisingumą. Įsmeikite jį į žemę, kad palaikytumėte sodinukų sveikatą;  jis ypač tinka dauginant kambarinius augalus.

Malachitas

Senovės egiptiečiai malachitą naudojo tam, kad padėtų jų augmenijai klestėti. Šis dinamiškas žalias kristalas sugeria neigiamą energiją ir teršalus. Kaip ir žaliasis aventurinas, malachitas labai naudingas augalams, esantiems šalia elektros instaliacijos dėžučių ir laidų. 

Sakoma, kad padėtas prie augalų pagrindo malachitas skatina jų augimą. O dideli neapdoroti malachito gabalai gali tapti dekoratyviu sodo elementu. 

Šaltiniai:
https://cosmiccuts.com/blogs/healing-stones-blog/crystals-for-gardening
https://www.justrara.com/blogs/news/how-to-use-crystals-for-your-garden
https://tinyrituals.co/blogs/tiny-rituals/crystals-for-plants
https://www.almanac.com/best-crystals-plants-and-outdoor-gardens
https://lebotanist.com.au/pages/crystal-botany

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *