Visi žinome, kad druska vienas iš dažniausiai naudojamų ingredientų virtuvėje. Bet kaip dažnai ją naudojate ne maisto gaminimui? Iš tiesų, druska jau senaisiais romėnų laikais buvo aprašyta kaip naudinga priemonė, kuri gali apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir net paskatinanti jų augimą. Šiais laikais kai vis ieškome būdų, kaip išauginti ekologišką daržą ar natūraliomis priemonėmis spręsti kasdienes problemas, valgomoji druska gali tapti tikru pagalbininku. Na, o jei net nenutuokiate kuo druska galėtų pasitarnauti ir jums, štai keletas jos panaudojimo būdų tiek sode, tiek buityje.
Druskos pagalba išnaikinkite piktžoles iš tako plyšių
Jei jūsų sode ar kieme pilna piktžolių, kurių norite greitai ir lengvai atsikratyti, druska čia gali padėti. Norėdami pasigaminti tikrą piktžolių „naikintuvą“, užvirinkite 1 litrą vandens, įmaišykite 5 valgomuosius šaukštus acto ir 2 valgomuosius šaukštus druskos. Išmaišę pilkite šį tirpalą tarp trinkelių ar kitų plyšių, kur auga žolės.
Ši kombinacija sunaikins viską, ko nepageidaujate, o jums nereikės jaudintis, kad ant jūsų sklypo pateks kenksmingų cheminių medžiagų. Druskos taip pat galite įberti ir į organinį kompostą. Ji padės greičiau suskaidyti organines medžiagas, o jūs greičiau galėsite jį panaudoti. Argi ne puiku?
Druska gali paskatinti šparagų augimą
Kaip žinote, natūraliai druska yra trąša, todėl nedideli jos kiekiai gali paskatinti kai kurių augalų augimą. Druska, atskiesta su vandeniu ypač tinka šparagams (smidrams), bei atlieka dvigubą funkciją – tręšia augalus ir naikina piktžoles. Paimkite 1 litrą šviežio vandens. Svarbu naudoti geriamąjį vandenį arba, jei įmanoma, lietaus, nes šie vandenys paprastai neturi perteklinių cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti augalams.
Šiltame vandenyje ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį druskos. Supilkite šį tirpalą į purkštuvą arba laistytuvą ir paliekite šparagus. Geriausia purkšti tiesiai ant lapų ir stiebų. Reguliariai naudodami šį tirpalą pastebėsite, kad jūsų šparagai auga kaip pašėlę. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad per didelis druskos kiekis gali duoti daugiau žalos nei naudos, todėl nepiktnaudžiaukite.
Druska padės atbaidyti skruzdėles
Neleiskite skruzdėlėms užkariauti jūsų kiemo, tiesiog pabarstykite paprastos valgomosios druskos tose vietose, kur jos renkasi. O jeigu skruzdėlės veržiasi ir į namus, druska pabarstykite kelią, kuriuo jos ateina, ir po kelių dienų pamiršite apie šią problemą!
Atsikratykite sraigių ir šliužų
Šie maži padarėliai gali pridaryti nemažai žalos jūsų augalams, laimei jų galima atsikratyti be jokių chemikalų. Apibarstykite šliužus ir sraiges didesniu kiekiu druskos. Praėjus penkioms minutėms – pakartokite.
Išvalykite akvariumą su druska
Jei norite pašalinti nuo kieto vandens atsiradusias apnašas, akvariumo vidų gerai ištrinkite druska, o prieš įleisdami žuvis, gerai jį išskalaukite.
Druskos mišinys apsaugos kopūstus nuo kirminų
Kova su kopūstų kirminais gali būti itin sudėtinga. Norėdami perimti kontrolę į savo rankas, ryte arba vakare, kai kopūstų lapai drėgni nuo rasos, apibarstykite juos 1 puodelio (240 mililitrų) miltų ir 1/2 puodelio (120 mililitrų) druskos mišiniu.
Naudodami druskos pastą išnaikinkite rūdis
Rūdžių taip lengvai neatsikratysite, bet jei turite šiek tiek citrinos sulčių ir šiek tiek druskos, galite pasigaminti pastą, kuri gana gerai jas pašalins. Į indelį įpilkite citrinos sulčių ir įberkite tiek druskos, kad konsistencija būtų panaši į pastos. Šią pastą galite naudoti praktiškai viskam – nuo sodo įrankių iki dviračių. Užtepę šią pastą ant rudžių, palikite pastovėti bent kelioms valandoms.
Su druska pašalinkite raudono vyno dėmes iš kilimo
Kai ant kilimo išsilieja raudonas vynas, svarbiausia veikti greitai. Pirmiausia, kol dėmė dar šlapia, užpilkite ant jos šiek tiek baltojo vyno, kad atskiestumėte spalvą. Tada dėmę pašlapinkite kempine su šaltu vandeniu. Galiausiai apibarstykite dėmę druska, palaukite apie 10 minučių ir išsiurbkite visą netvarką.
Druska dezinfekuos pjaustymo lentas
Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad plastikinėse ir medinėse pjaustymo lentelėse (peiliu padarytuose grioveliuose) slypi mikrobai. Laimei, šiomis bakterijomis atsikratyti gana paprasta, jei į lentelių plovimą įtrauksite druską ir šveitimą. Plastikines lentas, kurias naudojate mėsai, pabarstykite naudojamu šveitikliu ir druska, tuomet pašveiskite standžiu šepečiu ir nuplaukite po karštu vandeniu. Medines lentas galima dezinfekuoti užpylus druskos ant citrinos skiltelės, gerai patrynus ir nuplovus vandeniu.
Pašalinkite žolės dėmes
Kai kurios skalbimo priemonės gali būti pinigų švaistymas. Prieš leisdami pinigus brangioms dėmių šalinimo priemonėms, pabandykite įsisenėjusias žolės dėmes išvalyti citrina ir druska. Ant dėmės išspauskite citrinos sulčių, užbarstykite storą druskos sluoksnį, tada patrinkite dėmę citrinos žievele ir stebėkite, kaip ji nyksta.
Pašildykite kojas ar skaudantį petį
Taip, perskaitėte teisingai, į glaudžiai išaustą medvilninį maišelį supilta pašildyta valgomoji druska sulaiko šilumą taip pat gerai (jei ne geriau) kaip karšto vandens butelis. Taip galite nuraminti patinusį žandikaulį, skaudantį petį ar šaltą lovą paversti malonesne.
Išblukinkite džinsus su druska
Dviguba sauja druskos skalbimo mašinoje suminkštins ir švelniai išblukins jūsų paauglio standžius naujus džinsus, bei suteiks jiems šiandien mėgstamą dėvėtų, bet ne nutrintų džinsų atspalvį.
Pašalinkite prakaito kvapą iš sportbačių ir kitų batų
Kas per kvapas? Ar dėl to kaltos prakaituotos kojos, ar jūsų batai? Sportbačiai, medžiaginiai batai ir baleto bateliai, ypač avimi be kojinių, prikaupia daug prakaito ir nemalonių kvapų. Nuo jų dvokia visi namai! Įpraskite kas vakarą juos dezinfekuoti, įberdami į vidų nedidelį kiekį druskos – ji sugers išliekančius kvapus, o ryte batai bus gaivesni.
Apsaugokite naujus rankšluosčius nuo išblukimo skalbiant
Ryškios spalvos gali blukti ir išblukti, ypač per kelis pirmuosius skalbimus. Jei ką tik nusipirkote ryškiaspalvių rankšluosčių, jums patiks šis patarimas. Pirmaisiais skalbimais, tiesiog į skalbyklės būgną įberkite 1–2 puodelius druskos ir taip išvengsite spalvų blukimo.
Su druska geriau nuplausite nešvarius salotų lapus
Jei kada nors pirkote neplautų špinatų, turbūt žinote, kad nesvarbu, kiek juos beplautumėte, valgydami burnoje vis tiek rasite smėlio ir purvo. Taip yra dėl netaisyklingos lapų formos, stiebų užkampių ir įlinkimų, kuriuos sunku pasiekti ir nuplauti. Pamirkykite lapus dubenyje vandens su 2–3 arbatiniais šaukšteliais druskos. Jei dubenėlis uždaromas, uždarę gerai pakratykite. Jūsų lapai bus gražūs ir be purvo.
Greitas skausmo malšinimas įgėlus bitei
Tikiuosi jums niekada neteks patirti bičių įgėlimo, bet jei taip nutiktų, griebkitės druskos. Patepkite įgėlimą vandeniu ir užberkite druskos, kad sumažintumėte skausmą bei patinimą. Jei situacija nepagerėja arba pradeda reikštis alerginės reakcijos simptomai, kreipkitės į gydytoją.
Išsiaiškinkite ar kiaušiniai dar nesugedę
Nesate tikri dėl šaldytuvo gale stovinčios kelių savaičių senumo kiaušinių dėžutės? Įdėkite kiaušinį į dubenėlį su sūriu vandeniu. Jei kiaušinis nuskęs, vadinasi, jo partija dar šviežia. Kitu atveju, jau netinkamas maistui kiaušinis plūduriuos.
Apsaugokite augintinius nuo blusų
Kaip ir sraigės bei šliužai, blusos nemėgsta druskos. Jei jūsų keturkojis draskosi nuo blusų, maudykite jį ne vandenyje su muilu, o sūriame tirpale. Taip pat nepakenks sūriu vandeniu išplauti šuns būdą bei augintinio patalus. Druska dehidratuos kenkėjus ir apsaugos jūsų draugą nuo niežtinčių įkandimų.
Druskos mišiniu sustiprinkite nagus
Neturite laiko nueiti į grožio saloną? Ne bėda. Namuose 1/2 puodelio karšto vandens sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu druskos, valgomosios sodos ir citrinos sulčių. Pamirkykite pirštų galiukus šiame mišinyje 10 minučių. Ši procedūra suminkštins odeles ir sustiprins nagus be jokios chemijos.
Druskų pasiūlymus galite rasti akcijų kataloguose https://promo24.com/lt/.