Skip to content

Kalėdinės dekoracijos 2023: kaip nustebinti save ir kitus, arba kas yra „eco glamour“?

Eko Kalėdinės dekoracijos
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Kokios kalėdinės dekoracijos ir kalėdiniai žaisliukai šiemet populiariausi? Kokius papuošimus pasirinkti namo dekoravimui lauke? Aptarsime pagrindines 2023 metų kalėdines tendencijas bei kaip stilingai papuošti eglutę ir šventinį stalą. Kokias dar šventines dekoracijas pasirinkti arba pasidaryti patiems bei kas yra „eko glamuor“ puošybos stilius?

Šiais metais vėl sugrįžo tradicinės kalėdinės dekoracijos. Nenuostabu – Kalėdos yra nostalgiją keliantis metas. Dekoratoriai ir kalėdinių dekoracijų gamintojai remiasi būtent šiomis emocijomis ir vaikystės prisiminimais, siūlydami mums klasikines dekoracijas. Bet neskubėkite bėgti pirkti kalėdinių dekoracijų, nes daug detalių galime pasigaminti patys, taip suteikdami dar daugiau išskirtinumo savo namams.  

Kalėdinės dekoracijos

Kalėdinės dekoracijos 2023: dominuoja natūralumas su glamūro prieskoniu

Natūralios medžiagos ir neutralios spalvos – tai tendencija, kuri jau kurį laiką pastebima visoje interjero dizaino ir dekoravimo pramonėje. Nenuostabu, kad šį sezoną ji apima ir kalėdines dekoracijas. Gamtos įkvėptos kuklios ir kiek griežtos kalėdinės dekoracijos puikiai tinka skandinaviškiems, japoniškiems ar boho interjerams. Geriausia, jei dekoracijų spalvos būtų šviesių ir prislopintų smėlio, rudos ar žalios spalvos atspalvių arba laužytos, šiltos baltos spalvos. Šiemet pastebėsime mažiau raštų, o daugiau vientisos spalvos dekoracijų.

Visgi 2023 metų tarp kalėdinių papuošimų galima atrasti daug auksinės spalvos, nemažai sidabro bei daug blizgučių ir puošnių kaspinų. Tokį natūralaus ir puošnaus stiliaus mišinį galime pavadinti „eco glamuor“, o tai reiškia kad puošiame namus tvariai, bet ir nepamirštame pridėti šiek tiek puošnumo, blizgučių, glamūro. Svarbiausia, puošiant namus, nepamirškime vientisumo.

Kalėdinės dekoracijos - žalia eglutė

Kalėdinė eglutė

2023 metais populiarios ir natūralios, ir dirbtines, mažos ir dideles eglutės. Pirmiausia pagalvokime apie savo vertybes, ar mieliausia mums bus natūrali eglute vazone, kuria vėliau galėsime pasodinti sode, o gal „eko eglutė“ sudaryta vien iš pagaliukų, lempučių ir dekoracijų, ar dirbtinė eglutė, arba išnuomotas medelis, kurį po švenčių galėsime gražinti į medelyną.

Populiariausias „eko eglutės“ variantas, tiems, kurie nenori kad jų šventėms būtų nupjautas ir netrukus išmestas dar vienas medelis, yra eglutė, sudaryta iš įvairaus ilgio pagaliukų, pakabintų ant sienos nuo mažiausio iki didžiausio žemyn. Ant tų pagaliukų tvirtiname lemputes, girliandas ir kalėdinius žaisliukus. Tai taip pat geras sprendimas tiems, kurie negali savo namuose skirti daug vietos eglutei.

Nemažai žmonių pasirenka „individualizuotą“ eglutę, ant kurios kabinamos visos šeimos rankų darbo kalėdiniai žaisliukai, šeimos relikvijos, pavyzdžiui, išlikę prosenelių ar senelių kalėdiniai papuošimai. Tokia eglutė visada bus išskirtinė.

Šiemet taip pat neprašausite, jei turėsite labai minimalistišką eglutę: ant žalios eglutės uždėkite tik vienspalves lemputes ir galbūt vieną žvaigždę ant viršūnės ir taip palikite.

Taip pat verta paminėti, kad pagal 2023 metų tendencijas geriau rinktis vienos spalvos lemputes (geriausia šiltos baltos), negu kelių atspalvių.

Dar viena kalėdinių dekoracijų kategorijos tendencija – dirbtiniu sniegu padengtos eglutės. Baltais pūkais pabarstyti spygliukai primena snieguotus peizažus ir įneša žiemos miško magijos į patalpas.

Vintažinės kalėdinės dekoracijos

Vintažinės kalėdinės dekoracijos ir rankų darbo kalėdiniai žaisliukai

Auksas jau seniai tapo kalėdinių dekoracijų dalimi, tačiau, kitaip nei ankstesniais metais, šiemet nėra jokių taisyklių dėl formų, dydžių ir stilių pasirinkimo. Galite išsitraukti visus turimus auksinius papuošalus – mažus ir didelius, senus ir naujus, rutulio ir žaislinės figūrėlės formos. Jie taip pat gali būti skirtingos apdailos – maišykite paprastus ir blizgučiais apibarstytus, blizgius ir matinius žaisliukus. Svarbu tik, kad jie būtų panašaus atspalvio. Madingiausia spalva yra šviesus šiaudų auksas.

Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti nevisai suderinama, bet tarp auksu spindinčių dekoracijų verta įterpti rankų darbo kalėdinių žaisliukų. Tai gali būti šiaudiniai žaisliukai, stikliniai burbulai, apvynioti kanapine virvele, kaspinai iš džiuto, iš medžio išdrožtos žvaigždės, įvairių formų mediniai kalėdiniai žaisliukai, nerti ir pinti angeliukai ir snaigės. Galite įterpti ypatingą šio sezono puošybos hitą: medinius eglutės karoliukus. Taip pat labai populiarios popierinės dekoracijos – nuo paprasčiausių armonikėlių iki įmantriausių formų karpinių.

Vintažiniai žaisliukai irgi grįžta ant eglučių: galite ištraukti iš stalčių senus stiklinius kankorėžių, voverių, grybukų, varpelių, spragtuko, riešutų, elnių ar kitų formų papuošimus – tai suteiks eglutei išskirtinumo. 

Kalėdinės dekoracijos ant langų

Kalėdinės dekoracijos ant langų

Nepamirškite šiek tiek papuošti ir langus, bet tuo pačiu neperkraukite jų. Lango viršuje puikiai atrodo pakabintas nedidelis žalias vainikas arba žibintas-žvaigždė. Ant stiklo galima priklijuoti subtilią popierinę girliandą arba karpinį, ant palangės pastatyti pora šviesių žibintų, o prie jų padėti keletą kankorėžių. Priklausomai nuo lango dydžio ir jūsų interjero stiliaus, atsargiai derinkite spalvas ir formas, viskas turi būti apgalvota. Kartais mažiau yra geriau.  

Kalėdinės dekoracijos - vainiko rišimas

Vainikai, girliandos, kompozicijos

Kaip ir minėjome, svarbiausia kad dekoruojant išliktų vientisumas. Tad jeigu jau turime atrinktą spalvų derinį, į namų interjerą galime įkomponuoti daugiau kalėdinių papuošimų. Tai visų pirmą vainikai – jie tobulai papuoš stalą, komodą. Juos taip pat galime pasikabinti ant lango ar durų ar net virš lovos. Patys nesunkiai galite pasigaminti vainiką. Jei namuose turite laiptus, pasidarykite žalią girliandą, suderintą su vainiko dekoracijomis. Juos galima papuošti natūraliais elementais, kurie suteiks namams dar daugiau jaukumo: cinamono lazdeles, džiovintos apelsino skiltelės, riešutai, anyžiai.

Kalėdinės dekoracijos

I gražiame vazone galima sukurti kalėdinę kompoziciją iš pušų, kėnio ar buksmedžio šakelių, kurias puikiai papildys kankorėžiai, natūralios ar dirbtinės uogos, lemputės, žvakės. Nepamirškime ir apie žibintus ir žvakides, kurie ypatingai džiugins akį šiuo šaltuoju ir tamsiuoju laikotarpiu. 

Dar viena tradicinė dekoracija – šiaudiniai sodai – jie gali tikti klasikinio ar „rustic“ stiliaus interjerui. Šiaudiniai sodai būdavo gaminami būtent tokių ypatingų švenčių kaip Kalėdos proga ir kabinami virš stalo arba „šventajame kampe“.

Šventinio stalo dekoracijos

Šventinio stalo kalėdinės dekoracijos

Kalėdų stalo puošyboje taip pat turėtume vadovautis natūralumo principu. Natūralios medžiagos puošyboje išpopuliarėjo kartu su skandinaviško stiliaus mada. Svarbu nepamiršti, kad sėkminga kalėdinio stalo kompozicija sukuriama, kai aksesuarai dera tarpusavyje. Tegul juos sieja spalva, medžiaga ar raštas.

Visas kalėdinio stalo dekoras turėtų būti vienodų spalvų. Tai gali būti aiškūs spalvų deriniai: baltos ir auksinės, arba sidabrinės, su tradiciniu raudonos ir žalios arba pastelinių spalvų deriniu. 2023 ypač stilingai atrodys auksinės ir juodos spalvos derinys. Ypatingą atmosferą sukurs deranti staltiesė, servetėlės, indai, stiklo indai ir dekoracijos – centriniai akcentai: figūrėlės ar žvakės. Čia irgi geriausia vadovautis natūralumo principu – pasirinkti natūralaus sojų ar vaško žvakes, o jas papuošti kankorėžiais ir spygliuočių šakelėmis. Kankorėžius galima perdažyti, nupurkšti auksiniais dažais arba išlaikyti jų pirminę spalvą. Stalo vidurį gali papuošti nedidelis žalias vainikas.

Virš stalo galima pakabinti spygliuočių šakelę, o ant kiekvienos kėdės atlošo pakabinti po mažą girliandą.

Šventinio stalo dekoracijos

Kalėdinės dekoracijos lauke

Be populiariųjų lempučių girliandų lauke siūlome taip pat pasidaryti žalių girliandų. Jos puikiai papuoš įėjimo erdvę ar verandą. Girlianda galite apjuosti laiptų turėklus, mūrines kolonas ir medines sijas arba sukurti priekinių durų rėmą. Kad efektas būtų įdomesnis, apvyniokite ją lempučių girlianda ir pritvirtinkite prie jos šventines dekoracijas: raudonus kaspinus, kalėdinius žaisliukus ar mažus auksinius varpelius. Pati girlianda gali būti pagaminta iš dirbtinių medžiagų arba gyvų pušies ar eglės šakų. Dėl natūralios dekoracijos ilgaamžiškumo nerimauti nereikia – dėl žemos temperatūros šakelės ilgai išlieka žalios ir nenubyra spygliai.

Kalėdiniai durų vainikai kasmet tampa vis populiaresni. Tai universali ir elegantiška dekoracija, tinkanti bet kokiems namams. Jei mėgstate kaimišką stilių, ant durų pakabinkite taupiai papuoštą vainiką iš žalių šakų papuoštų kankorėžiais, kaspinu ir šakele su uogomis. Jei jūsų namuose vyrauja modernus stilius, rinkitės didesnį sidabro ir baltos spalvos vainiką.

Kalėdinės dekoracijos lauke

Kalėdiniai žibintai ir žvakidės irgi gali puikiausiai papuošti įėjimą į jūsų namus. Juose nebūtina deginti žvakių – jie patys savaime yra gražūs, akį traukiantys objektai. Žibintai ir žvakidės puikiai tinka kaip didesnės kalėdinės kompozicijos dalis. Pastatykite juos ant medinių kelmų, šalia jų vazonuose pastatykite kalėdines eglutes, o ant durų pakabinkite žalią vainiką.

Šaltiniai:
https://www.drivenbydecor.com/christmas-decoration-ideas/
https://www.urzadzamy.pl/porady/dekoracje-do-domu/dekoracje-stolu-swiatecznego-nowoczesne
https://www.brw.pl/blog/trendy-boze-narodze
nie-2023/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *