Skip to content

Avinžirnių salotos – nepajusite, kaip šie 3 receptai taps mėgstamiausi 

  • by
Avinžirnių salotos
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Vartoti avinžirnius lietuviai, galima sakyti, dar tik „jaukinasi”, nors pasaulyje šios kultūros užima pirmutines vietas tarp gausiausiai vartojamų ankštinių daržovių. Avinžirniai yra ypač svarbus baltymų šaltinis, todėl laikomas nepaprastai vertingu maistu vegetarų ir veganų virtuvėje. Iš čia kilo jau madingais tapę tokie patiekalai su avinžirniais kaip humusas, falafeliai, mišrainės, troškiniai, tačiau avinžirnių salotos taip pat gali tapti greitai ir lengvai paruošiamu patiekalu. Tad pasidalinsime kelias receptais, kaip ant virtuvės stalo gimsta salotos su avinžirniais, kurias įprasite vartoti kasdien. 

Konservuotų avinžirnių salotos su tunu ir avokadu 

Salotos su avinžirniais ir tunu yra valgis turtingas baltymų, todėl naudingas skaičiuojantiems kiekvieną papildomą kaloriją ar gaunamą taip reikalingą baltymų gramą. Salotas paruošti 4 žmonėms reikės tokių sudedamųjų dalių: 

Avinžirnių salotos su tunu

Gaminimas: 

  1. Supjaustykite daržoves taip: pomidorus ir avokadus kubeliais, svogūnus pusžiedžiais. 
  2. Nusunkite tuną ir avinžirnius. 
  3. Atskirai stiklainyje suplakite ingredientus padažui iš citrinos sulčių, česnako, aliejaus, druskos, petražolių. 
  4. Dideliame dubenyje sumaišykite visus salotų ingredientus, vėliau užpilkite padažu. Pagardinkite pipirais ir, jei reikia, dar vienu kitu žiupsneliu druskos. 

Jeigu nesate išrankūs valgytojai, tokia mišrainė su avinžirniais gali būti pagardinta ir majonezu. Taip pat išbandykite avinžirnių salotos su vištiena receptą, jeigu ryšitės tuną pakeisti mėsa. 

Avinžirnių salotos su burokėliais ir Feta 

Avinžirniais galite papildyti ir jau pamėgtas burokėlių salotas su Feta sūriu. 4 porcijoms salotų paruošti prireiks šių ingredientų: 

Avižirnių salotos su feta
  • 400 g nusausintų konservuotų avinžirnių 
  • 150 g žalių burokėlių 
  • 100 g Fetos sūrio  
  • 80 g mažųjų špinatų ar kitokių salotų lapų  
  • 1 nedidelis raudonasis svogūnas 
  • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus 
  • pusė šaukšto balzaminio acto 
  • 1 smulkinta česnako skiltelė 
  • 0,25 šaukštelio Dižono garstyčių 

Gaminimas: 

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C. Burokėlius nuplaukite, suvyniokite į didelį folijos lakštą ir kepkite 1 valandą arba tol, kol suminkštės. 
  2. Nedideliame užsukamame stiklainyje sumaišykite alyvuogių aliejų, actą, garstyčias ir česnaką. Suplakite, kad susimaišytų ir palikite pastovėti bent 15 minučių.  
  3. Iškepusius burokėlius išvyniokite iš folijos, atvėsinkite. Nulupkite odelę, supjaustykite gabaliukais ar skiltelėmis. 
  4. Dideliame dubenyje sumaišykite špinatų ar kitų salotų lapus, avinžirnius ir žiedais pjaustytus svogūnus. Supilkite padažą ir sumaišykite. Padalykite į lėkštes, ant viršaus užberkite burokėlių, užbarstykite Fetos sūrio. Pabarstykite šviežiai maltais juodaisiais pipirais ir iš karto patiekite. 

Salotos su avinžirniais, bolivine balanda ir saldžiąja bulve 

O kaip gi išsiversti neįtraukus į avinžirnių salotas klasikinių veganų pamėgtų ingredientų, tokių kaip saldžioji bulvė ir bolivinė balanda? Tad štai jums avinžirnių mišrainės receptas, kur šie priedai sudaro pagrindinį valgio akcentą. Jums prireiks: 

Avinžirnių salotos su bolivine balanda
  • 400 g nusausintų konservuotų avinžirnių  
  • saldžiosios bulvės (batato) 
  • 80 g špinatų lapų  
  • 0,5 puodelio bolivinės balandos sėklų 
  • 5–6 vyšninių pomidorų 
  • pusės avokado 
  • 0,5 puodelio susmulkintų petražolių 
  • 1–2 šaukštų alyvuogių aliejaus kepti 
  • Skiltelės žaliosios citrinos  
  • Sezamo sėklų papuošti 

Salotų padažui

  • 50 ml alyvuogių aliejaus  
  • 2 skiltelės susmulkinto česnako 
  • 2 šaukštų klevų sirupo 
  • 1 šaukšto Dižono garstyčių 
  • 1 šaukšto baltojo vyno acto 
  • druskos ir pipirų 

Gaminimas: 

  1. Nulupkite saldžiąją bulvę ir supjaustykite nedideliais kubeliais, o avinžirnius nusunkite. 
  2. Sudėkite bulvę ir avinžirnius vienu sluoksniu ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pagardinkite pagal skonį druska bei pipirais. Kepkite iki 200 °C įkaitintoje orkaitėje tol, kol bulvės suminkštės (apie 30 minučių). Išimkite iš orkaitės ir leiskite atvėsti iki kambario temperatūros. 
  3. Išvirkite bolivinės balandos sėklas pagal pakuotės instrukcijas. Leiskite atvėsti iki kambario temperatūros. 
  4. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite padažo ingredientus. 
  5. Kitame dubenyje sudėkite saldžiųjų bulvių kubelius, avinžirnius, bolovinę balandą, per pusę pjaustytus pomidoriukus, nuplautus ir nusausintus špinatus, skiltelėmis pjaustytą avokadą. Pagardinkite petražolėmis ir sezamo sėklomis. 
  6. Salotas užpilkite padažu ir atsargiai išmaišykite.  

Šaltiniai:

  1. https://cafedelites.com/avocado-chickpea-tuna-salad/
  2. https://www.taste.com.au/recipes/beetroot-chickpea-salad/3ccd111e-28f3-4bb2-b2e4-ca4a270d118d
  3. https://www.deliciouslyella.com/en-us/recipes/nutty-sweet-potato-quinoa-salad/
  4. https://www.thefoodblog.net/sweet-potato-quinoa-chickpea-salad/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
author avatar
Edita
Esu Edita, derlingas.lt straipsnių rašytoja. Visą vaikystę ir paauglystę augau miško apsuptyje, gamtos gėrybių ir savito jos žavesio sūkuryje. Neapsakoma meilė gamtai paskatino mane „krimsti“ biologijos bakalauro ir magistro mokslus, o laisvalaikio metu rinkti augalų egzempliorius asmeninio herbaro kolekcijai. Kai suaugau, minimalią gamtos imitaciją pradėjau kurti ir savo aplinkoje: nedidelis šiltnamis ir kelios lysvės su sodinukais darže, keli vaismedžiai sode ir daugybė vazonų su augalais kambaryje. Vaiko priežiūros atostogos atvėrė galimybę save realizuoti rašytojos vaidmenyje ir taip meilę gamtai perteikti plačiajai visuomenei. Tai nauja patirtis man pačiai, bet nuolatinis domėjimasis augalais, gyvūnais šį iššūkį padeda įveikti sklandžiai. Papildomai praeitos studentų mokslinės praktikos, apželdinimo kursai ir narystė „Herbologų draugijoje“ padėjo praplėsti požiūrį į gamtą ir pagilinti žinias. Suvokus, kad kiekvienas vabalėlis, kiekvienas augalo lapo centimetras ar išbarstytas grūdelis yra be galo svarbus visiems gamtos sutvėrimams, įskaitant ir žmogų, norisi šia mintimi dalintis su visais gamtos mylėtojais. Mano kaip rašytojos tikslas – bendradarbiaujant kartu su derlingas.lt komanda įdomiai pateikti patikrintą, išsamią informaciją besidomintiems sodininkams, gėlininkams, daržininkams ir kitiems gamtai prijaučiantiems skaitytojams. Siekiu suteikti informatyvius, poreikius patenkinančius straipsnius, tad kviečiu skirti laiko edukacijos valandėlei apie gamtos suteikiamus turtus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *