Skip to content

Privaloma užduotis darbų rutinoje – kaip ir kada tręšti kambarines gėles? 

  • by
Privaloma užduotis darbų rutinoje – kaip ir kada tręšti kambarines gėles? 
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Sodo darbų įkarštyje gali pasimiršti kada tręšti kambarines gėles. Pavasarį prasidėjus intensyviai vegetacijai, dėmesio reikės skirti ir namuose augantiems augalams, todėl nepamirškite pasirūpinti ir ištikimais kambarinėmis gėlėmis. Dažnai persodinimas atstato medžiagų pusiausvyrą ir kurį laiką būna ramu, tačiau maistą augalas greitai išeikvoja. Tad tinkamai parinktos mineralinės, skystos ar natūralios trąšos padės augalui geriau jaustis. O toliau sužinosite, kaip kada ir kuo kambarinius augalus pamaitinti. 

Kada tręšti kambarines gėles? 

Nors už visus kambarinius augalus dėti galvą ir atsakyti vienodai nedera, tačiau dauguma atvejų augalus tręšti reikėtų nuo ankstyvo pavasario iki vasaros pabaigos (kovo–rugpjūčio mėnesiais). Šiuo laikotarpiu daugybė augalų esti aktyvioje augimo ir vegetacijos fazėje, todėl jiems reikalingos papildomos maisto medžiagos. Rudens–žiemos mėnesiais tręšimą reikia stipriai sumažinti, o kai kada visai nutraukti (pavyzdžiui, kaktusams ir sukulentams). Visgi šiokia tokia išimtis taikoma žiemą žydintiems kambariniams augalams, tuomet jų tręšimą suderinkite su žydėjimo laikotarpiu. 

Visų pirma, stebėkite, kokie simptomai kamuoja jūsų augalą, nes tam tikri požymiai gali rodyti maistinių medžiagų trūkumą. Dažniausiai tręšti reikia tuomet, kai pradeda gelsti ar kristi lapai, augalo augimas sulėtėja ir prislopsta, lapai atrodo nepakankamai gyvybingi, jie „nešvieži“ ar neblizgantys. Žinoma, įsitikinkite, ar tikrai šie požymiai atsirado nuo elementų deficito, o ne dėl laistymo trūkumo, temperatūrų skirtumo ir kitų veiksnių. 

Kada tręšti kambarines gėles

Kaip dažnai ir kada tręšti kambarines gėles? 

Kadangi kambarinio augalo erdvė apribota vazonu, tad tokį augalą geriau maitinti negausiai, bet dažnai. Tad nuo naudojamų trąšų ir laiko priklausys ir tręšimo dažnumas, o tai yra:  

  • maždaug kas 10–14 dienų (arba kas savaitę ar dvi) laistoma vandenyje tirpintomis trąšomis. Tam tikrame kiekyje laistymo vandens ištirpinama nedidelė dozė birių miltelių ar skystų trąšų ir tokiu mišiniu augalas laistomas kas antrą kartą.  
  • sparčiau augančius augalus tręškite dažniau, nei lėtai augančius (pavyzdžiui, kaktusus) 
  • rudenį ir žiemą tirpiomis trąšomis tręšiama kas ketvirtą laistymą arba kartą per mėnesį. 
  • kas 1–3 mėnesius, jeigu naudojate trąšų lazdeles.  
Kada tręšti kambarines gėles

Natūralios trąšos kambariniams augalams 

Kadangi klausimas, kada tręšti kambarines gėles, jau nebekelia abejonių, belieka išsirinkti, kuo jas tręšti. Kambariniams augalams pamaitinti galite drąsiai naudoti buityje susidariusias kai kurias maistingas atliekas, tik prieš tai jas tinkamai paruoškite. Čia tinka kiaušinių lukštai, bananų žievė, svogūnų lukštai, vanduo nuo ryžių, bulvių sunka ir kita.  

Kad namuose būtų mažiau netvarkos, natūralias, organines trąšas galite ir įsigyti, o ne ruošti patys. Jos gaminamos iš visiškai natūralių ingredientų, todėl paprastai būna mažiau koncentruotos už mineralines. Taip pat, šios trąšos yra saugi alternatyva, neturinti cheminių medžiagų. 

Kita trumpalaikė priemonė – persodinimas. Žinoma, šį etapą atliksite kartą per metus, bet persodinimas į turtinguoju kompostu ar žemės substratu pripildytą vazoną augalui suteiks maisto bent 2–3 mėnesiams. 

Kada tręšti kambarines gėles

Kokios mineralinės trąšos naudojamos kambariniams augalams? 

Trąšų įvairovė yra milžiniška, bet kambariniams augalams patręšti galima rinktis iš kelių standartinių variantų. Mėgstantiems iš anksto paruoštus produktus, labai lengva naudoti komercinius preparatus. Jie jau būna specializuoti ir skirti tam tikroms kambarinių augalų kategorijoms (paparčiams, kaktusams, žydinčioms gėlėms). Štai, kokias pagrindines kambarinių augalų trąšų formas siūlo rinka: 

  • kompleksinės skystos trąšos ar koncentratai yra paruošti naudoti iškart, todėl, atsižvelgiant į instrukcijas, jos naudojamos kas savaitę ar dvi atitinkamai skiedžiant su laistymo vandeniu.  
  • vandenyje tirpstančias birias trąšas reikia sumaišyti su vandeniu laistytuve, kad galėtumėte patręšti ir laistyti tuo pačiu metu. Tai taip pat darykite kas savaitę ar dvi. 
  • trąšų lazdeles reikia užkasti į dirvą, kur jie per 1–3 mėnesius pamažu suyra ir išskiria reikalingas medžiagas. Tai metodas, kada tręšti kambarines gėles yra patogiausias laiką taupantiems žmonėms. 
  • trąšų purškimas ant lapų. Yra trąšų, kurias kai kuriems augalams galima užpurkšti ir ant lapų. Tokio tręšimo privalumas – maistinės medžiagos įsisavinamos daug greičiau ir gali būti panaudotos iš karto. Tai naudinga, kai siekiama greito augimo arba kai augalas žydi, o ypač sėkmingai pritaikoma tropiniams lapiniams augalams – monsteroms ar kalatėjoms
Kada tręšti kambarines gėles

Tręšimo patarimai 

  • Tręšiant kambarinius augalus, gyvybiškai svarbu, kad dirvožemis būtų drėgnas – trąšų panaudojimas sausoje dirvoje gali pakenkti augalui. Taip pat venkite trąšų ir vandens sąlyčio su augalo lapais. 
  • Geriau visada patręšti mažiau, negu augalą pertręšti. 
  • Tręškite ryte, nes trąšos kartu su vandeniu per dieną geriau įsisavinamos. 
  • Pasidomėkite, koks NPK santykis geriausiai tinka jūsų augalui, nes skirtinga elementų koncentracija gali būti nesuderinama tarp skirtingų augalų grupių. 
  • Kas be ko, būtinai perskaitykite pateiktą informaciją ant trąšų etiketės, nes skiedimo ir laiko rekomendacijos gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklo. 

Šaltiniai 

Nuotraukos aosciatyvinės © Canva.

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Rodyti visus komentarus
0
Norėtųsi Jūsų minčių, pakomentuokitex