Skip to content

Salotos su lašiša – sveikuoliški ir tradiciniai jūros skoniai kasdienai ar šventei 

  • by
Salotos su lašiša – sveikuoliški ir tradiciniai jūros skoniai kasdienai ar šventei 
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Tiems, kam patiekalai su lašiša užima aukščiausias vietas valgio pasirinkimo sąraše, tai tikrai ne naujiena turėtų būti ir salotos su lašiša. Tai vienos greičiausiai „sukomponuojamų“ patiekalų, kuriame dominuoja baltymais, sveikais riebalais ir vitaminais (B12) turtinga žuvis. Apskritai lietuviai suvartoja pernelyg mažai žuvies, todėl užsidėsite „riebų“ pliusą, jeigu lašišų salotas ruošite kuo dažniau. Siūlome 3 receptus, kur vienu atveju galėsite tiesiog visus ingredientus sumesti į dubenį, o kai kada reikės ir šiek tiek labiau pasistengti. 

Lengvos salotos su lašiša ir avokadu 

Po žodžiu „lengvos“ galima atrasti ne tik tai, kad jos pagaminamos be pastangų, bet ir jas suvalgius nejausite apsunkimo. Žalių daržovių ir žuvies derinys bus tikra sveiko patiekalo alternatyva. O lašišą pasirinkite pagal savo skonį – virtą, rūkytą, keptą ar sūdytą. Šios salotos su rūkyta lašiša gaminamos iš: 

Lengvos salotos su lašiša ir avokadu 

Gaminimas: 

  1. Nuplaukite ir gerai nusausinkite salotų lapus.  
  2. Supjaustykite kubeliais avokadą, pomidoriukus – per pusę, jei reikia, šiek tiek pasmulkinkite lašišą. Viską sudėkite į dubenį. 
  3. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir citrinos sultimis, pagardinkite druska, pipirais ir atsargiai išmaišykite. 
  4. Pabarstkite sezamo sėklomis ir patiekite.

Lašišos salotos su kiaušiniais ir šparaginėmis pupelėmis 

Šiame recepte artėjame prie Cezario salotos su kepta lašiša varianto, kuomet į patiekalą įeina kiaušiniai, romaninių salotų lapai. Bet čia naujų skonio vėjų įpučia šparaginės pupelės.  

Lašišos salotos su kiaušiniais ir šparaginėmis pupelėmis 

Ingredientai 4 porcijoms: 

  • 200 g sūdytos lašišos filė be odos  
  • 200 g žalių šparaginių pupelių 
  • 12 putpelių kiaušinių 
  • 2 dideli pomidorai  
  • 1 romaninės salotos gūžė 
  • Sauja alyvuogių 

Žaliajam salotų padažui

  • 60–70 ml alyvuogių aliejaus 
  • 2 šaukštai žaliosios citrinos sulčių  
  • 1 šaukštas medaus
  • 0,5 šaukšteliso Dižono garstyčių 
  • Ryšulėlis laiškinių česnakų 
  • Druskos ir pipirų pagal skonį 

Gaminimas: 

  1. Trintuvo pagalba pagaminkite žaliąjį padažą: sudėkite pasmulkintus laiškinius česnakus ir visus padažui skirtus ingredientus. Sutrinkite ir atidėkite į šalį. 
  2. Supjaustykite lašišą kąsnio dydžio gabaliukais. 
  3. Išvirkite kiaušinius ir juos atvėsinę perpjaukite pusiau. 
  4. Pomidorus supjaustykite kubeliais. 
  5. Salotos lapus nuplaukite, nusausinkite ir suplėšykite iki patogaus valgyti dydžio. 
  6. Išvirkite šparagines pupeles (apie 3 minutes), nusunkite vandenį ir atvėsinkite. 
  7. Visus ingredientus (nepamirškite ir kelių alyvuogių) sudėkite į dubenį, o patiekiant, salotos su sūdyta lašiša apšlakstomos padažu. 

Sluoksniuotos salotos su lašiša ir sūriu 

Na ir žinoma, kaip gi nepaminėti tradicinėmis tapusių sluoksniuotų salotos su lašiša ir ryžiais bei kitais ingredientais recepto? Šis patiekalas dominuoja per Kūčias (bent jau ant mūsų šventinio stalo). Jos ne tik gražiai atrodo, bet tikrai glosto gomurį pikantišku skoniu. 

Sluoksniuotos salotos su lašiša ir sūriu 

Jums reikės: 

  • 250 g lašišos (galite pusę kiekio naudoti sūdytos, o kitą pusę – rūkytos lašišos) 
  • 150 g virtų ryžių 
  • 200 g tepamo lydyto sūrelio 
  • 1 avokado 
  • 2–3 virtų kiaušinių trynių 
  • Kelių šakelių krapų
  • Citrinos sulčių 

Gaminimas: 

  1. Pasmulkinkite lašišą iki nedidelių kubelių ir apšlakstykite juos išspaustomis citrinos sultimis lašišos gabaliukus.  
  2. Į tepamą sūrelį įmaišykite pasmulkintus krapus. 
  3. Supjaustykite kubeliais avokadą ir taip pat apšlakstykite citrina, kad nepatamsėtų. 
  4. Sluoksniuokite salotas stikliniame inde arba formelėse su nuimamais kraštais. Pradėkite nuo lašišos, kurių pusę kiekio sudėkite į formelės ar indo dugną. Ant viršaus klokite ryžių sluoksnį. Sudėkite ir prispauskite avokado gabaliukus. Ant viršaus tepkite lydyto sūrio. Galiausiai užbaikite sluoksniuoti likusiu lašišos kiekiu ir kiaušinių tryniais. Ir štai jums savotiškos salotos mimoza su lašiša. 
  5. Papuošimui galite naudoti šaukštelį ikrų, lašišos suktinukų ir rozmarinų šakelę. Arba „sūriškam“ variantui paprasčiausiai padaryti dar vieną sluoksnį užtarkuojant mėgstamo kietojo sūrio

Šaltiniai 

Nuotraukos asociatyvinės © Canva. 

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
author avatar
Edita
Esu Edita, derlingas.lt straipsnių rašytoja. Visą vaikystę ir paauglystę augau miško apsuptyje, gamtos gėrybių ir savito jos žavesio sūkuryje. Neapsakoma meilė gamtai paskatino mane „krimsti“ biologijos bakalauro ir magistro mokslus, o laisvalaikio metu rinkti augalų egzempliorius asmeninio herbaro kolekcijai. Kai suaugau, minimalią gamtos imitaciją pradėjau kurti ir savo aplinkoje: nedidelis šiltnamis ir kelios lysvės su sodinukais darže, keli vaismedžiai sode ir daugybė vazonų su augalais kambaryje. Vaiko priežiūros atostogos atvėrė galimybę save realizuoti rašytojos vaidmenyje ir taip meilę gamtai perteikti plačiajai visuomenei. Tai nauja patirtis man pačiai, bet nuolatinis domėjimasis augalais, gyvūnais šį iššūkį padeda įveikti sklandžiai. Papildomai praeitos studentų mokslinės praktikos, apželdinimo kursai ir narystė „Herbologų draugijoje“ padėjo praplėsti požiūrį į gamtą ir pagilinti žinias. Suvokus, kad kiekvienas vabalėlis, kiekvienas augalo lapo centimetras ar išbarstytas grūdelis yra be galo svarbus visiems gamtos sutvėrimams, įskaitant ir žmogų, norisi šia mintimi dalintis su visais gamtos mylėtojais. Mano kaip rašytojos tikslas – bendradarbiaujant kartu su derlingas.lt komanda įdomiai pateikti patikrintą, išsamią informaciją besidomintiems sodininkams, gėlininkams, daržininkams ir kitiems gamtai prijaučiantiems skaitytojams. Siekiu suteikti informatyvius, poreikius patenkinančius straipsnius, tad kviečiu skirti laiko edukacijos valandėlei apie gamtos suteikiamus turtus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *