Skip to content

Kada tręšti spygliuočius – visgi pavasarį ar kitu metų laiku? 

  • by
Kada tręšti spygliuočius
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Įvairūs sodo spygliuočiai pavasarį sulaukia nemažai dėmesio. Tuo metu ne tik įvertinama jų būklė po žiemos, bet ir nusprendžiama, kada tręšti spygliuočius ir ar iš viso to reikia. Vienas iš galimų mikroelementų trūkumo požymių – nurudavę spygliai, todėl ankstyvas pamaitinimas dar gali padėti išgelbėti medelį. Vis dėlto spygliuočiams reikia nepalyginamai mažiau mineralinių trąšų, nei daugeliui sodo augalų. Vadinasi tam, kad negautumėte atvirkštinio efekto, sveikus medelius palikite išsiversti ir be trąšų. O toliau pasidalinsime žiniomis apie trąšas spygliuočiams ir jų naudojimą. 

Kada tręšti spygliuočius? 

Spygliuočiai nėra „valgūs“, todėl juos tereikia kasmet patręšti vieną kartą. Tai daryti geriausia ankstyvą pavasarį (balandžio pradžioje), kol augalai vis dar esti ramybės periode. Tręšimą kompleksinėmis trąšomis galite tęsti ir iki vasaros vidurio. Jei spygliuočiai auga gyvatvorėje, tai geresniam jų „performansui“ tręšti galima 2–3 kartus iki liepos vidurio. 

Kitas siūlomas spygliuočių tręšimo laikotarpis – ruduo (vasaros pabaiga). Šiuo laikotarpiu mažai azoto turinčias trąšas su padidintu kalio kiekiu geriausia panaudoti vieną kartą rugpjūčio pabaigoje. Teigiama, kad tuo metu patręšti spygliuočiai pasiruošia geriau ištverti žiemą, tačiau jį atlieka ne visi sodininkai. 

Jeigu apsieisite mulčiu (o to tikrai pakanka), jo sluoksnį apie medelio pagrindą galite dėti žiemos pabaigoje, bet iš esmės tinka bet kada nuo rudens iki vėlyvo pavasario. 

Kada tręšti spygliuočius

Kada tręšti pušis? 

Pušys, skirtingai nei kiti spygliuočiai, tokie kaip eglės, kadagiai, kėniai, kukmedžiai, tujos, maumedžiai ir kiti, yra jautresnės trąšų pertekliui. Dažnai jų maitinimas būna tik labai minimalus, todėl jį atlikite balandžio mėnesį. Pušims pakanka 1,4–2,2 % azoto, 0,2–0,4 % fosforo, 0,4–1,5 % kalio ir tūkstantųjų dalių kitų mikroelementų. 

Pušų tręšimas

Kaip ir kada tręšti spygliuočius sodinimo metu?

Šiaip spygliuočiai tiek sodinimo metu, tiek augdami jau įsitvirtinę papildomai maistinių medžiagų nereikalauja. Tad atliekant sodinimą, į duobę šiek tiek įmaišykite komposto ir baigtas kriukis – to tikrai pakaks. Kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis nerekomenduojama tręšti netgi dar metus po spygliuočių sodinimo. Vietoj to geriau naudokite organinį mulčią, kuris padės išginti piktžoles ir palaikyti taip jaunam medeliui reikalingą drėgmę.  

Spygliuočių tręšimas sodinimo metu

Trąšos spygliuočiams – kurias pasirinkti? 

Specializuotose parduotuvėse lengvai rasite trąšų spygliuočiams ar visžaliams augalams, nes jiems sukurti jau paruošti mišiniai. Tai visų NPK elementų praturtintas „maistas”, papildytas boru, jose nėra kenksmingojo chloro ir palaikomas spygliuočiams augti reikalingas kiek rūgštesnis pH (apie 5,5).  

Prekyboje šmėžuoja ir spygliuočių trąšos nuo rudavimo – tai įprastos trąšos visžaliams augalams, kurios papildytos mikroelementais – magniu, boru, siera. Tikėtina, kad dažnu atveju spyglių nurudavimą lemia magnio trūkumas, o kiti papildomi elementai padeda išlaikyti spalvą ir geriau įsisavinti medžiagas. 

Spygliuočius tręšti galite ir trąšomis iš „bendro katilo“, t. y. naudoti tas trąšas, kuriomis tręšite bet kokius kitus savo kiemo augalus. Tai turėtų būti bendros paskirties, visavertės, kompleksinės sodo trąšos su 10-10-10, 16-8-8 ar 20-20-20 NPK koncentracija. 

Spygliuočius labai tinka patręšti gerai perpuvusiu mėšlu, sodo kompostu, medžių žievės drožlėmis arba lapų mulčiu. Šį sluoksnį (6–7 cm storio) dėkite aplink visų spygliuočių, ypač naujai pasodintų egzempliorių, pagrindą, vengiant lietimosi prie kamieno. Mulčiuokite esant drėgnai žemei ir iš karto po tręšimo biriomis trąšomis. 

Spygliuočių tręšimas

Vazone auginamų spygliuočių tręšimas 

Konteineriuose auginami spygliuočiai greičiau išeikvoja vazone esančias medžiagas. Vadinasi, kaip ir kada tręšti spygliuočius, augančius vazone yra aišku – nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio reikia maitinti skystomis trąšomis. Jas naudoti paprasta:  

  • pagaminkite tirpalą, ištirpinę reikiamą trąšų kiekį su vandeniu pagal ant pakuotės pateiktus nurodymus,
  • tirpalu laistykite spygliuotį stengiantis, kad jo nepatektų ant stiebų ir spyglių,  
  • maždaug po 1 valandos patikrinkite, ar vazono lėkštėje nebeliko vandens, o jei reikia, nupilkite vandens perteklių. 
Spygliuočių tręšimas

Rekomenduojamas video

Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *