Skip to content
PARTNERIO REKLAMA

Žoliapjovės traktoriukai – ne tik žolei pjauti, tačiau ir kitiems sodo bei ūkio darbams atlikti

Žoliapjovės traktoriukai
Pasidalinkite su drauge ar draugu:

Žoliapjovės traktoriukai jau seniai tapo neatsiejama priemone didelių vejų ir sodų priežiūrai. Tačiau šie mažieji traktoriukai turi kur kas daugiau panaudojimo būdų nei tik žolės pjovimas: nuo sodo priežiūros iki sniego valymo ir net nedidelių ūkininkavimo darbų. Žoliapjovės traktoriukai gali tapti universaliu įrankiu jūsų namų ūkiui ar sodui.

Šiame straipsnyje patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis tokį traktoriuką ir kaip jį efektyviai išnaudoti visus metus.

Kam verta įsigyti žoliapjovę traktoriuką?

Žoliapjovę traktoriuką vertą įsigyti tuomet, kai reikia nušienauti bent 20 arų sklypą. Ypač jeigu tai kruopščiai prižiūrima, labai dažnai šienaujama veja. Tokį plotą nupjauti rankiniu būdu, net ir naudojant žoliapjoves, yra kone visos dienos darbas, todėl vejos traktoriukus šį darbą gerokai palengvins ir sutrumpins.

Žoliapjovės traktoriukai dideliems plotams pjauti

Kaip išsirinkti žoliapjovę traktoriuką?

Ne paslaptis, jog žoliapjovės traktoriukai kainuoja tikrai nepigiai. Todėl perkant tokią įrangą, norisi įsigyti tokią, kuri tarnaus ilgus metus. Be to, su kuria būtų galima nudirbti ir kitus sodo ar ūkio darbus. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis žoliapjovę traktoriuką?

Žoliapjovės traktoriukai: kodėl svarbus variklio galingumas?

Variklio galingumas ypač aktualu, jeigu teks pjauti nelygaus sklypo ar aukštesnę žolę. Kuo galingesnis žoliapjovės traktoriuko variklis, tuo greičiau ir lengviau jis susidoros su visais nelygumais, skirtingo aukščio žole ir pan.

Lygiam sklypui, kuriame žolė pjaunama reguliariai, gali pakakti vidutinio galingumo variklio. Tačiau jeigu planuojate su žoliapjove traktoriuku atlikti ir kitus ūkio darbus, tuomet verta pagalvoti apie galingesnį.

Žoliapjovės traktoriukai: darbinio pločio svarba

Žoliapjovių traktoriukų darbinis plotis – tai jų pjovimo skersmuo. Jis svyruoja nuo 0,5 iki 1,5 metro. Kuo didesnis, tuo didesnį plotą nupjauna vienu metu, taigi, tuo greičiau nušienausite visą žolę.

Tačiau daugiau ne visada yra geriau. Prieš perkant itin platų traktoriuką, verta pagalvoti apie savo sklypą, jo išdėstymą, netgi apie tai kur laikysite žoliapjovę traktoriuką. Platus gali ne pro visur tilpti, tad siauroms vietoms teks vis tiek naudoti trimerį ar siaurą žoliapjovę.

Kas surinks žolę? Jūs ar žoliapjovė traktoriukas?

Svarbu nepamiršti ir fakto, kad nupjauta žolė niekur nedingsta, ją reikia arba sugrėbti, arba palikti. Arba šį darbą gali atlikti žoliapjovė traktoriukas. Taigi šiuo atveju galima rinktis iš dviejų tipų:

  • Žoliapjovės traktoriukai, surenkantys žolę, turi specialias talpas jai surinkti. Jų dydis svyruoja tarp 250 ir 500 litrų. Kuo didesnė talpa, tuo rečiau teks stoti ją ištuštinti. Taip nupjauta veja atrodys kur kas tvarkingiau, tačiau tokiu atveju svarbu, kad ji būtų pjaunama ne rečiau nei kartą per savaitę. Taip pat reikia apgalvoti, kur bus dedama nupjauta žolė: ar bus kur ją kompostuoti, o galbūt panaudosite mulčiavimui?
  • Žoliapjovės traktoriukai, išspjaunantys žolę, tinka tiems, kurie nori greito rezultato. Tokie traktoriukai veikia kur kas greičiau, nereikia stodinėti ištuštinti talpos. Tačiau jeigu tenka pjauti šalia gėlynų ar kaimynų teritorijos, tai nebus pats tvarkingiausias pjovimo būdas. Kita vertus, kai kurios žoliapjovės traktoriukai turi mulčiavimo funkciją, tad vienu kartu galite atlikti du darbus.

Žoliapjovių traktoriukų transmisija

Transmisija – tai valdymo būdas. Kaip ir žolės surinkimo atveju, čia yra du variantai:

  • Žoliapjovės traktoriukai su mechanine transmisija reiškia, kad kas kartą, norint pakeisti pavarą, teks sustoti. Pastaruoju metu tokie modeliai parduodami vis rečiau, nes realiai jie yra gana nepatogūs ir labiausiai tinkami tais atvejais, kai tenka pjauti lygų, vienodą sklypą.
  • Žoliapjovės traktoriukai su automatine (hidrostatine) transmisija reiškia, kad pavaros bus perjungiamos važiavimo metu, tad galėsite dirbti kur kas efektyviau, neteks stodinėti, norint pakeisti pavarą.
Kaip pasirinkti žoliapjovę traktoriuką?

Kiti svarbūs aspektai renkantis žoliapjovę traktoriuką

Yra dar keletas dalykų, kurie svarbūs, norint pasirinkti ne tik efektyvų, tačiau ir patogų darbui traktoriuką.

  • Dydis glaudžiai susijęs su žoliapjovės traktoriuko darbiniu pločiu. Rekomenduojama įsivertinti, kokio dydžio žoliapjovė traktoriukas tilps jos laikymui numatytoje vietoje.
  • Pjovimo aukščio reguliavimas itin svarbus, jeigu tenka pjauti žolę ne vienodo lygumo sklype. Kai kurie modeliai suteikia galimybę reguliuoti pjovimo aukštį net neišlipus iš traktoriuko.
  • Rėmas. Kuo tvirtesnis, tuo geriau traktoriukas atlaikys visus iššūkius, pasitaikysiančius ne tik žolės pjovime, tačiau ir naudojant jį kitiems ūkio darbams. Be to, tvirtas rėmas geriau apsaugos pagrindinius žoliapjovės traktoriuko mechanizmus. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar modelis turi kablį. Jo gali prireikti, jei norėsite įsigyti ir priekabą.
  • Patogumas. Prieš įsigyjant tokį svarbų pirkinį, būtinai jį išbandykite: pasėdėkite, pasimatuokite, įsivertinkite, ar patogus valdymas, sėdynė ir pan. Trumpiau tariant, juo dirbti teks jums, tad nepaisant visų privalumų, jeigu traktoriukas bus nepatogus, jausite nuolatinį nepasitenkinimą dirbdami.
Žoliapjovės traktoriukai: koks tinkamiausias?

Žoliapjovės traktoriukai – ne tik žolei pjauti: priedai ir galimybės

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, žoliapjovės traktoriukai gali tarnauti ne tik žolei pjauti, tačiau ir kitiems ūkio, sodo darbams atlikti. Iš tiesų, tokia investicija turėtų atsipirkti labiau nei vien kaip žoliapjovė. Norint, kad žoliapjovės traktoriukai būtų funkcionalesni, galima įsigyti prie jų įvairių priedų, kad galėtų atlikti skirtingas ir daugiau užduočių.

Keli populiariausi žoliapjovių traktoriukių priedai ir jų panaudojimo būdai:

  • Sniego valytuvas arba pūstuvas, dažniausiai montuojami žoliapjovės traktoriuko priekyje ir leidžia greitai bei efektyviai nustumti sniegą nuo važiuojamosios dalies ar kiemo.
  • Aeratoriai labai praverčia rudenį ir pavasarį, kai vejai reikalinga papildoma priežiūra. Aeratoriai gali padėti pagerinti žemės struktūrą ir paskatinti sveikesnės, vešlesnės vejos augimą.
  • Kultivatoriai ir žemės dirbimo įranga puikiai pravers mažesniuose ūkininkavimo darbuose. Įvairūs žoliapjovių traktoriukų priedai leidžia lengvai ir greitai paruošti žemę sėjai ar sodinimui, vagojimui, akėjimui ir pan.
  • Purkštuvai ir laistymo sistemos pravers vasarą, kai ne tik veja, tačiau ir kiti sodo bei daržo augalai reikalauja papildomos drėgmės. Įvairios laistymo sistemos, papildomai montuojamos ant žoliapjovių traktoriukų, naudojamos greitam ir efektyviam didesnių plotų laistymui.
  • Priekabos praverčia, kai reikia pervežti sunkesniu daiktus ar didelius žemės, mulčio, trąšų, komposto kiekius. Jos tinkamos ir derliui parvežti ir tai pačiai žolei į kompostavimo vietą nugabenti. Priekabos leidžia lengviau perkelti reikalingas medžiagas aplink sodą ar kiemą, nenaudojant didelių pastangų.

Nors žoliapjovės traktoriuko įsigijimas gali atrodyti kaip didelė investicija, tačiau ilgiuoju laikotarpiu jis gali padėti sutaupyti pinigų ir laiko. Naudojant vieną įrankį įvairiems darbams nudirbti, galima išvengti papildomų įrankių ir technikos pirkimo, taip pat sutaupyti vietos sandėliavimui. Be to, žoliapjovės traktoriukai padeda darbus atlikti greičiau ir efektyviau, paliekant daugiau laiko kitiems svarbiems darbams ar tiesiog poilsiui.

Žoliapjovės traktoriukai palengvina darbą

Šaltiniai:

  1. https://www.snapper.eu/en-gb/sams-garden-blog/buying-a-lawn-tractor
  2. https://www.cubcadet.ca/en/knowledge-ultimate-lawn-tractor-lawn-rider-buying-guide.html
  3. https://www.lowes.com/n/buying-guide/riding-mower-buying-guide
  4. https://www.popularmechanics.com/home/lawn-garden/a26431726/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su drauge ar draugu:
author avatar
Vaida Janikūnienė
Esu Vaida. Pagal išsilavinimą – teisininkė, pagal širdį – gamtos mylėtoja. Gamta, augalai, žemė supo mane nuo pat kūdikystės. Gyvenant bute, prie žemės priartėju augindama įvairius egzotinius augalus: mango, kivis, papaja – tai tik keletas iš mano eksperimentų. Labai mylimų eksperimentų. Todėl nepaprastai džiaugiuosi, kad mano ir derlingas.lt keliai susikirto ir galiu pasidalinti savo žiniomis su jumis. Rašydama straipsnius, renku tiek teorinę, tiek praktinę, tiek savo asmeninę patirtį, viską susisteminu, patikrinu informacijos patikimumą ir pateikiu skaitytojams. Tikiuosi, tokiems pat entuziastams kaip ir aš. Iki susiskaitymo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *